مرادی:

کشتی‌های چینی با مجهزترین امکانات به جان صیادان سنتی افتاده‌اند

کشتی‌های چینی با مجهزترین امکانات به جان صیادان سنتی افتاده‌اند

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: امروز باید از وزیران کم‌کار ترسید و از تجمل‌گرایی برخی از مدیران و ریخت و پاش‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد، ترسید. امروز باید از فقری که بر اثر سوء مدیریت به مردم تحمیل شده است ترسید. ایران کشوری فقیر نیست که مردم مجبور باشند طمع تلخ فقر را بچشند.

احمد مرادی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: امروز در شرایطی این فرصت فراهم شده تا نطق داشته باشم که در کشور مباحث اقتصادی پررنگ شده است. ارز به طور بی‌سابقه افزایش پیدا کرده است و قیمت طلا و سکه روزانه بالا می‌رود و مردم را به شدت نگران کرده است. بعضی از افراد نیز این مساله را به برجام ربط می‌دهند. بنده با اعتقاد به فرمایشات مقام معظم رهبری و کلام گوهربار حضرت امام که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطالبی را به سمع مردم می‌رسانم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرادی در ادامه گفت: ما ۴۰ سال درگیر موضوعاتی نظیر تحریم‌ها هستیم، مردم مشکلات و سختی‌ها را دیدند اما خم به ابرو نیاورند، ‌در مقابل همین مردم که فساد، تجمل‌گرایی، تبعیض و بی‌عدالتی را نیز می‌بینند، این‌ها جسم و روح مردم را آزار می‌دهد، امروز دیگر کشورهای آزاده و مستقل از آمریکا وحشتی ندارند. امام (ره) و مقام معظم رهبری ابهت کاذبی که در این کشور بود را در هم شکستند. امروز به جای ترس و وحشت از آمریکا باید از تیم اقتصادی دولت ترسید.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس ادامه داد: امروز باید از وزیران کم‌کار ترسید و از تجمل‌گرایی برخی از مدیران و ریخت و پاش‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد، ترسید. امروز باید از فقری که بر اثر سوء مدیریت به مردم تحمیل شده است ترسید. ایران کشوری فقیر نیست که مردم مجبور باشند طمع تلخ فقر را بچشند. ما کشور قدرتمند و ثروتمندی هستیم، یکی از استان‌های ثروتمند و در عین حال فقیر هرمزگان است.

مرادی افزود: هرمزگان با بنادر و گمرک‌های مهم و پالایشگاه‌های نفت و گاز و صنایع مادر و مناطق آزاد و معادن غنی دارد ولی انگار هیچ چیز ندارد،‌ همه اینها به نام هرمزگان و به کام دیگران است. با این همه داشته‌ها ۶۰ هزار خانوار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در استان وجود دارد. بیش از ۲۰ درصد نرخ بیکاری جوانان در استان وجود دارد، ۲۴۰۰ کلاس درس تخریبی و کمبود ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی و ۶۰ درصد جاده‌های خاکی و صعب‌العبور، بحران آب و نابودی کشاورزان و ده‌ها مشکل دیگر وجود دارد که دل هر انسانی را می‌رنجاند.

وی تصریح کرد: کشتی‌های چینی با مجهزترین امکانات به جان صیادان سنتی افتادند و مرتب به مردم دروغ می‌گویند که چنین کشتی‌هایی وجود ندارد، دولت نیز پنبه در گوش خود کرده و حاضر نیست صدای عدالتخواهی مردم هرمزگان را بشنود. هزاران میلیارد تومان درآمد از این استان کسب می‌شود اما حاضر نیستند حداقل به وضعیت اسفبار استان پایان دهند.

مرادی خاطرنشان کرد: هرمزگان را آنقدر بدبخت جلوه دادند که حاضر نیستند مدیران آن را در استان‌های دیگر نیز بپذیرند. اخیرا نماینده‌ای که در استان همدان در انتصاب یک مدیر هرمزگانی انتقاد کرده است نمی‌داند که هرمزگان هم‌اینک میزبان بیش از ۱۵ هزار همدانی است و این عزیزان به بهترین شکل در هرمزگان زندگی می‌کنند و رابطه عاطفی با مردم استان برقرار کردند. این نماینده اطلاع ندارد که استاندار فعلی همدان بیش از ۱۷ سال در هرمزگان مشغول به خدمت بوده و ایشان محبت و مهمان‌نوازی مردم هرمزگان را به خوبی می‌داند. پیشنهاد می‌کنم این نماینده پس از بررسی و مطالعه اظهارنظر کند.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند