موضوعات داغ:

کشف 130 میلیون بشکه نفت توسط استات‌اویل

کشف 130 میلیون بشکه نفت توسط استات‌اویل

استات‌اویل نروژ از کشف میدان نفتی در بخش خارجی حوزه موری‌ فیرس خبر داد که تا ۱۳۰ میلیون بشکه نفت در خود دارد.

استات‌اویل نروژ اعلام کرد که در بخش خارجی حوزه موری‌ فیرس میدان نفتی کشف کرده است که تا ۱۳۰ میلیون بشکه نفت در خود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از فایننشال تایمز، استات اویل نروژ اعلام کرد که در بخش خارجی حوزه موری‌ فیرس میدان نفتی کشف کرده است که تا ۱۳۰ میلیون بشکه نفت در خود دارد. این یافته می‌تواند به تولیدکنندگان این منطقه کمک کند که از وضعیت رو به کندی تولید، خارج شوند.

جز اورتی، یکی از معاونین ارشد بخش اکتشاف این منطقه استات‌اویل در بیانیه‌ای گفت که این کشف بسیار دلگرم‌کننده است.

او ادامه داد: ما ثابت کردیم که در این منطقه نفت در شن‌های با کیفیت بالا در میدان نفتی با ویژگی‌های بسیار خوب وجود دارد اما هنوز کار زیادی باقی مانده است؛ باید ارزیابی دقیقی انجام شود تا حجم قابل برداشت مشخص شود و این حوزه پالایش گردد.

نتایج اولیه نشان می‌دهد که در چاه وربیر شرکت استات‌اویل حداقل ۲۵ میلیون و تا ۱۳۰ میلیون بشکه نفت وجود دارد، اما حفاری بیشتری برای پالایش این حوزه و توسعه تجاری آن مورد نیاز است. فعالیت‌های کاوش نفت در دریای شمال از دهه ۱۹۷۰ به علت وجود منابع کم‌هزینه‌تر در سایر مناطق جهان، به پایین‌ترین میزان خود رسیده است، اما با این اکتشاف اعتماد به نفس به شرکت‌های نفتی باز می‌گردد.

در وضعیت کنونی پس از این‌که قیمت‌های نفت در ۲۰۱۴ به شدت افت کرد و شرکت‌های نفتی هزینه‌های خود را کاهش دادند، هم شرکت رویال داچ شل و هم شرکت بریتیش پترولیوم می‌گوید که راجع به این منطقه خوش‌بین هستند.

جنی موریس، معاون اکتشاف انگلستان استات اویل اشاره کرد که اکتشافات در دو چاه نفتی دیگر تا به حال مایوس‌کننده بوده است اما اضافه کرد که این نتایج که امروز منتشر شده است به ما اعتماد به نفس داد و ما را مصمم کرد که تلاش‌های اکتشافی خود را ادامه دهیم.

استات‌اویل ۷۰ درصد سهام این پروژه را در اختیار دارد و در کنار آن شرکت‌ نفت و گاز جرسی با ۱۸ درصد و شرکت اکتشاف و تولید سیکو با ۱۲ درصد قرار دارند.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند