کد خبر: 165536

کشورهای صادرکننده کره به ایران

در نیمه نخست سال جاری بیش از ۵۲ میلیون دلار کره از شش کشور امارات متحده عربی، ترکیه، نیوزلند، هلند، آلمان و ایرلند به ایران وارد شده است.

سرویس اقتصاد کلان -

آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است که در نیمه نخست سال جاری بیش از ۵۲ میلیون دلار کره به ایران وارد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از ایسنا؛ بر اساس تازه‌ترین آمار تجارت خارجی منتشره توسط گمرک در شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۱ هزار و ۹۱ تن کره در بسته‌بندی‌های بیش از ۵۰۰ گرم به ایران وارد شده است.

ارزش محموله‌های وارداتی کره در مجموع در این مدت به ۵۲ میلیون و ۶۰۵ هزار دلار می‌رسد.

آمار گمرک نشان می‌دهد که این مقدار کره وارد شده به ایران از شش کشور امارات متحده عربی، ترکیه، نیوزلند، هلند، آلمان و ایرلند بوده است.

به این ترتیب در میان این شش کشور، امارات متحده عربی بیشترین میزان صادرات کره به ایران را به خود اختصاص داده است به‌طوری‌که در مدت شش‌ماهه نخست سال جاری از مجموع ۵۲ میلیون دلار کره وارداتی به ایران، بیش از ۴۱ میلیون دلار آن از امارات متحده به ایران وارد شده است.

وزن محموله‌های کره وارداتی از امارات متحده عربی در این مدت نیز ۸۵۰۰ تن بوده است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.