کشورگردی آمریکایی‌ها برای قطع سوخت‎رسانی به هواپیماهای ایران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز آمریکا، کشور به کشور و شرکت به شرکت، تحریم‌های نفتی را پیگیری می‌کند و مصمم است که شرایط را برای ایرلاین‌های ما در بحث تامین سوخت سخت کند.
کشورگردی آمریکایی‌ها برای قطع سوخت‎رسانی به هواپیماهای ایران

سیدابوالفضل موسوی بیوکی در واکنش به توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی توسط برخی از کشورهای منطقه‌ای، گفت: ایران در شرایط کنونی تحت تحریم‌های همه جانبه آمریکا قرار گرفته و به نظر می‌رسد که دوره جدید تحریم‌ها نسبت به تحریم‌های قبل از برجام بسیار شدیدتر است.

به گزارش تجارت‎نیوز، نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا با تمام توان و ابزارهای اقتصادی و سیاسی خود به شرکت‌های فروش سوخت فشار وارد می‌کند، تا آن‌ها از فروش سوخت به هواپیماهای کشورمان منصرف شوند، که این مسئله موجب شده که برخی از فرودگاه‌های کشورهای منطقه در این راستا حرکت کنند.

وی افزود: امروز ایالات متحده، کشور به کشور و شرکت به شرکت، تحریم‌های نفتی را پیگیری می‌کند و مصمم است که شرایط را برای ایرلاین های ما در بحث تأمین سوخت تنگ و سخت کند، بنابر این بسیار طبیعی است که شرکت‌های نفتی که ماهیتی خصوصی دارند به سرعت با تحریم‌ها همراه شوند.

موسوی ادامه داد: مهم‌ترین کار، تعیین استراتژی و برنامه از سوی وزارت راه و شهرسازی جهت دور زدن تحریم‌های سوخت است، البته در نشست اخیر کمیسیون عمران با اسلامی وزیر راه تمام این مسائل مورد بررسی و بحث قرار گرفت وقطعا وزارتخانه برای مقابله با تحریم‌های طالمانه برنامه گسترده‌ای دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: طبق گفته مسئولان دولتی، آمریکا به دنبال اخلال در حمل و نقل هوایی است، اما ما همواره حتی در شرایط دشوارتر از امروز توانسته‌ایم، احتیاجات خود را تامین و رفع کنیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه به خانه ملت گفت: یکی از مسائل مهم و حیاتی در فعالیت ایرلاین ها مسئله سوخت است، از این رو اگر در این روند اخلال صورت گیرد، شرکت‌های هواپیمایی دچار مشکل می‌شوند.

 

منبع: تسنیم

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز