کل بدهی ماشین‌سازی ۵۰ میلیارد تومان است

کل بدهی ماشین‌سازی ۵۰ میلیارد تومان است
مالک جدید گروه ماشین‌سازی تبریز با بیان این‌که کل بدهی ماشین‌سازی 50 میلیارد تومان است، گفت: بنده پرداخت بدهی شرکت به ادارات برق، آب و گاز و سایر سازمان‌ها را در برنامه دارم.

قربانعلی فرخ‌زاد در نشست خبری در پاسخ به ابراز نگرانی مسئولان استان در ارتباط با «اخراج نیروهای انسانی ماشین‌سازی» اظهار کرد: بنده کارگر کارگران هستم و استفاده حداکثری از نیروها جزو اولویت‌هایم است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در رابطه با قیمت خریداری کارخانه ماشین‌سازی گفت: کل قیمت کارخانه ماشین‌سازی تبریز همراه با ریخته‌گری و زمین‌های جاده ایل‌گلی ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی طی پنج سال به صورت سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

سالاری، مشاور ارشد مالک گروه ماشین‌سازی تبریز نیز در نشست خبری گفت: باتوجه به این‌که کارخانه ماشین‌سازی تبریز در طول ۱۲ سال با سه واگذاری ناموفق مواجه شده است و از آنجایی که آقای فرخ‌زاد علاقه زیادی به محیط کارگری دارد، سرمایه خود را جهت رشد و توسعه جامعه کارگری و حفظ نگین صنعت آذربایجان اختصاص داده است.

سالاری با بیان این‌که اصلی‌ترین هدف مالک گروه ماشین‌سازی تبریز تولید بیشتر و ارتقای تکنولوژی این کارخانه است، ادامه داد: بر اساس تاکید مالک کارخانه، تحت هیچ شرایطی اجازه بیکار شدن کارگری داده نمی‌شود و درحال حاضر ۸۰۰ پرسنل در این کارخانه مشغول کارهستند که این تعداد به ۱۸۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

وی با بیان این‌که ۶۰۰ میلیون تومان برای نوسازی تجهیزات کارخانه ماشین‌سازی هزینه می‌شود، عنوان کرد: فرخ‌زاد بر این باور است که اکنون باید در کارخانه ماشین‌سازی قطعات ایکس باکس تولید می‌شد نه تکنولوژی ۵۰ سال پیش، بنابراین جهت ارتقای تکنولوژی این کارخانه نیز با کشورهای مختلف وارد مذاکره شده‌ایم.

مشاور ارشد مالک گروه ماشین‌سازی تبریز خاطرنشان کرد: در اولین روز کاری، هفت میلیارد تومان از پاداش کار بازنشستگی ۱۰۰ نفر از کارگران این کارخانه پرداخت شد.

وی درخصوص املاک ماشین‌سازی در جاده ائل گلی، گفت: آپارتمان‌های این منطقه مورد بی‌توجهی قرار گرفتند که در این خصوص نیز با شهردار تبریز مذاکراتی انجام شده و به‌دنبال این هستیم که بدانیم نیاز شهر چه چیزی است تا در جهت احداث آن اقدام کنیم.

نگین صنعت آذربایجان بدترین شرایط را در طول حیاتش تجربه کرده و از بسیاری از پیچ‌وخم‌های خصوصی‌سازی عبور کرده و اکنون پس از ۱۴ سال کش و قوس بر سر واگذاری آن، به بخش خصوصی واگذار شده است.

قربانعلی فرخ‌زاد در یکی از روستاهای شهرستان اهر متولد شده و در بخش‌های مختلف تولید فعالیت کرده و صاحب چندین واحد صنعتی نیز است که در کارخانجات وی محصولاتی نظیر آب معدنی، دوغ، نوشابه‌های گازدار، محصولات لبنی و شیر پاستوریزه تولید می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند