کد خبر: 233295

کمک انسان‌دوستانه ۵۰ میلیون یورویی فرانسه به سوریه!

رئیس‌جمهور فرانسه که شنبه این هفته در حمله موشکی به سوریه مشارکت داشت، اعلام کرد که فرانسه ۵۰ میلیون یورو کمک انسان‌دوستانه فوری برای سوریه تخصیص می‌دهد!

سرویس جامعه -

دوشنبه شب، رییس‌جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون اعلام کرد که فرانسه به دنبال دیدار با سازمان‌های غیردولتی (ان‌جی‌او) ۵۰ میلیون یورو کمک انسان‌دوستانه فوری برای سوریه تخصیص می‌دهد!

به گزارش تجارت‌نیوز، ماکرون در حساب توییتر رسمی خود گفت: امروز بعد از ظهر من ان‌جی‌اوهایی که در زمین سوریه فعالیت می‌کنند را گرد هم آوردم. برای مواجهه با شرایط بحرانی انسانی، فرانسه یک برنامه کمک اضطراری ۵۰ میلیون یورویی خواهد داشت.

دفتر رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد، این کمک‌ها به ان‌جی‌اوها و نهادهای سازمان ملل که در خاک سوریه شامل دفتر امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، تخصیص داده خواهد شد.

طبق اعلام سازمان ملل، حدود ۱۳ میلیون نفر شامل ۶ میلیون کودک، در سوریه به علت جنگ خانمان‌سوز ۷ ساله که میلیون‌ها نفر را آواره کرده است، نیازمند کمک‌هی انسان‌دوستانه هستند.

سازمان ملل روز پنج‌شنبه اعلام کرده بود امیدوار است بتواند حداقل به ۱۰۰۰۰۰ سوری، کمک کند. این افراد چندماه است که با پایان جنگ چندین ساله، در حومه قوطه شرقی که در دست شورشیان بود، ناامیدانه منتظر کمک هستند.

سیاست یک بام و دو هوای ماکرون برای کمک انسان دوستانه به سوریه در حالی است که وی به همراه نخست وزیر انگلستان و به رهبری دونالد ترامپ، صبح روز شنبه یک حمله موشکی به سوریه را تدارک دیدند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.84)
1324.4
11.0
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.