وزیر کار:

کمیته‌های استانی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را تسهیل کنند

کمیته‌های استانی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را تسهیل کنند

وزیر کار با تاکید بر اینکه کمیته های استانی اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایر، پرداخت تسهیلات برای متقاضیان را تسهیل کنند، از کارگروه‌ها درخواست کرد با متقاضیان ارتباط مستقیم داشته باشند.

در نشست هماهنگی و ارزیابی عملکرد اشتغال روستایی یازده استان مرزی با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی روند پرداخت وام و تسهیلات اشتغال روستایی و هماهنگی میان معاونت تعاون و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،ربیعی در این نشست گفت: ما تلاش کردیم طرح‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی بر اساس یک فرآیند درست و کارآمد اجراشود برهمین اساس اقدام به ایجاد کلینیک‎ها و نهادهای مشاوره‎ای، رسته‌بندی طرح‎ها و برگزاری دوره‌های آموزشی باهمکاری سازمان آموزش فنی‎و‎حرفه‎ای برای متقاضیان و کارآفرینان کرده‎ایم.

وی با بیان اینکه نهادهای ایجاد شده برای نخستین بار در کشور تشکیل شده است و باعث ایجاد فرآیند بهتر، اجرایی‌تر و موثرتر در زمینه ایجاد اشتغال می‌شوند گفت: برای اولین بار در کشور توانستیم بین دستگاه‌های اجرایی ارتباطی مستمر و موثربه شکل شبکه ای جهت تسهیل روند ایجاد اشتغال ایجاد کنیم و موارد فوق از مزیت‌های طرح های اشتغال‌زایی فعلی نسبت به تمامی طرح‌های اشتغال‌زایی گذشته است.

وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی ادامه داد: مسئولین و اعضای کمیته‎های فنی استانی باید به عنوان مشاور و راهنما در کنار متقاضیان وام قرارگیرند و با افزایش ارتباط با دستگاه‌های دیگر مرتبط به پرداخت وام اشتغالزایی، دریافت وام برای متقاضیان را تا حد ممکن تسهیل کنند.

ربیعی اظهار کرد : کمیته‌ها و کارگروه‌های فنی هر استان باید نهادهایی را جهت بررسی ظرفیت‌های روستاها و شناسایی کارآفرینان جهت ایجاد زنجیره تولید، تقویت طرح‌ها و حمایت از کارآفرینان تشکیل دهند.

وی گفت: ما از مسئولین کارگروه‎ها انتظار داریم وضعیت طرح‎ها را پیگیری کنند و با متقاضیان ارتباط مستقیم داشته باشند و تلاش کنند اشکالات موجود در مراحل مختلف را شناسایی و برطرف کنند.

گفتنی است این نشست با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، سید حمید کلانتری معاون امور ، و مدیران کل ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی یازده استان مرزی کشور و روسای بانک‌های عامل در محل این وزارتخانه برگزار شد.

 

منبع:وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند