کم‌نوسانی قیمت سهام در معاملات امروز بورس

کم‌نوسانی قیمت سهام در معاملات امروز بورس

در سومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل ۹۸ واحد رشد کرد و تعداد زیادی از نمادهای خودرویی امروز با روند کاهشی در قیمت پایانی همراه شدند. اما فلزات اساسی کمتر از یک درصد رشد کردند؛ نوسان قیمت‌ها امروز عمدتا کمتر از دو درصد بود.

امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۹۸ واحد رشد کرد و به رقم ۹۶ هزار و ۳۳۲ رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ۷۰ واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۳۳۷ بالا رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص آزاد شناور رشد ۱۲۵ واحدی را تجربه کرد و به عدد ۱۰۳ هزار و ۶۰۲ رسید. شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۲۹ و ۴۲۰ واحد رشد کردند.

سه نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس به ترتیب با ۲۸، ۲۱ و ۲۰ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت تهران و سایپا به ترتیب ۱۱، ۱۰ و ۹ واحد در روند کاهشی شاخص تاثیرگذار بودند.

امروز بر خلاف روز گذشته بیشتر نمادهای گروه خودرو با کاهش قیمت همراه شدند. این در حالی بود که روز گذشته اکثریت نمادهای گروه خودرویی با کمتر از ۲ درصد رشد مواجه بودند.

در این گروه نزدیک به ۹۰ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

در گروه فلزات اساسی نیز حجم معاملات به نزدیک ۹۳ میلیون سهم رسید که ارزش آن بیش از ۲۷ میلیارد تومان بود. روند تغییر قیمت‌های این گروه عمدتا کمتر از یک درصد بود.

نوسان قیمت در گروه فرآورده‌های نفتی امروز عموما کمتر از یک درصد بود. همچنین در گروه محصولات شیمیایی نیز روند تغییر قیمت‌ها تقریبا مشابه گروه نفت بود.

تعداد معاملات گروه فرآورده‌های نفتی به ۲۳۱۶ نوبت رسید و حجم معاملات عدد ۲۲ میلیون سهم را رد کرد. همچنین ارزش معاملات گروه شیمیایی بیش از ۱۹ میلیارد تومان شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۲۶ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۸۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس نیز ۷.۱ واحد رشد کرد و به رقم ۱۰۷۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۱۷ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات تا عدد ۴۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.

از جمله نمادهای تاثیرگذار در آیفکس می‌توان به هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی زاگرس اشاره کرد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند