گام‌های موثر بانک مسکن در حوزه بانکداری الکترونیک

رحیمی انارکی با حضور در چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران در سال ۹۷ اظهار داشت: در چند سال اخیر بانک مسکن اقدامات قابل توجه و ارزشمندی در حوزه بانکداری الکترونیک آغاز کرده است.
گام‌های موثر بانک مسکن در حوزه بانکداری الکترونیک

رحیمی انارکی با حضور در چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران در سال ۹۷ با بیان اینکه در چند سال اخیر بانک مسکن اقدامات قابل توجه و ارزشمندی در حوزه بانکداری الکترونیک آغاز کرده است، گفت: دستیابی به این دستاوردها با وجود محدودیت‌های پیش رو از جمله تحریم‌های شکل گرفته اثربخش و موفق بوده است، به طوری که در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد تراکنش ها در بانک مسکن از طریق درگاه‌های الکترونیکی همچون همراه بانک، اینترنت بانک، دستگاه‌های خودپرداز و… صورت می پذیرد.

به گزارش تجارت‌نیوزوی در ادامه افزود : با توجه به قدمت ۸۰ ساله بانک مسکن در نظام بانکداری ایران و نیز گستردگی شعب بانک در سطح کشور گام های موثری جهت پیاده سازی سیستم جامع بانکداری الکترونیک تحت عنوان core banking در بانک شکل گرفته است که ان شاءالله با نهایی و عملیاتی شدن این سیستم جامع، کارایی سازمان به ویژه در بخش صف جهت ارایه خدمات به مشتریان افزایش یابد.

رحیمی با اشاره به هدف گذاری و اقدامات کارا و اثر بخش در حوزه ابزارهای پرداختی ،تاکید کرد: باید در این فضای رقابتی برنامه ریزی ها و تصمیم سازی های مهم و موثری از سوی بانک جهت تمرکز بر روی خدمات کارمزد محور صورت پذیرد.

وی در پایان با بیان این مطلب که اکثر کشور های دنیا وارد حوزه بانکداری دیجیتال شده اند گفت : متاسفانه به دلیل عدم وجود زیر ساخت‌های لازم و نیز نقص قوانین و مقررات موجود در حال حاضر امکان ورود به این عرصه وجود ندارد که از این موانع می‌توان به عدم راه اندازی سامانه امضای الکترونیک و نبود کارایی بسیاری از قوانین موجود در قانون تجارت اشاره کرد.

شایان ذکر است چه ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار می شود. شرکت فناوری اطلاعات ناواکو از شرکت‌های تابعه بانک مسکن نیز در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.

 

منبع: هیبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز