آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رییس مجلس تاکید کرد:

گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد

گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد

به گزارش تجارت‌نیوز، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل گرانی‌ها در کشور، بخشی از این مشکل را ناشی از بی انصافی برخی از کسبه و تجار عنوان و تصریح کرد: عده ای که بالا رفتن ارز را عامل گرانی اجناس و محصولات خود می‌دانستند اکنون

به گزارش تجارت‌نیوز، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل گرانی‌ها در کشور، بخشی از این مشکل را ناشی از بی انصافی برخی از کسبه و تجار عنوان و تصریح کرد: عده ای که بالا رفتن ارز را عامل گرانی اجناس و محصولات خود می‌دانستند اکنون با پایین آمدن قیمت دلار و ارز حاضر نیستند قیمت‌ها را پایین بیاورند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود از پرداختن زودهنگام برخی از سیاسیون به مسائل انتخاباتی انتقاد کرد و گفت: این عده باید شرایط حساس کشور را درک کنند و بدانند ما گرفتاری‌های مهم‌تری داریم.

وی همچنین ساماندهی فضای مجازی را یک اصل مهم خواند و بیان کرد: باید به طور جدی به فکر اصلاح این فضا بود؛ اگر فضای مجازی یله و رها باشد بسیاری از تدبیرها را می‌توانند بهم بزنند. متاسفانه درباره فضای مجازی چندان دل سوزانده نمی‌شود و این مساله می‌تواند منشا اتفاقات بسیاری باشد، فضای مجازی به گونه‌ای شده که آثارش در همه مسائل نمایان می‌شود.

مکارم شیرازی با انتقاد از ولنگاری در عرصه فرهنگی، بی‌برنامگی در این عرصه را باعث نگرانی دلسوزان نظام و کشور دانستند و خواستار توجه جدی به این موضوع شدند.

وی همچنین مشکلات اقتصادی و معیشتی را از دیگر نگرانی‌های موجود در کشور برشمرد و اضافه کرد: موضوع گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد، برخی از مردم در تامین مایحتاج اولیه خود دچار مشکل هستند؛ از این رو باید در بودجه سال آینده برای مشکل گرانی‌ها و معیشت مردم فکری شود.

این مرجع تقلید کند بودن روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی را از دیگر مشکلات موجود در کشور دانست و تاکید کرد: فرآیند طولانی رسیدگی به پرونده‌های قضایی به گونه ای است که برخی از مردم از مراجعه به قوه قضاییه و پیگیری شکایت خود صرف‌نظر می کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات موجود را وجود برخی سوء ظن‌ها درباره وجود دست‌هایی برای اجرایی کردن سند 2030 در آموزش و پرورش و جانشین کردن فرهنگ غربی ذکر کرد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود تضعیف حوزه‌های علمیه و مرجعیت را نگران کننده خواند و گفت: اخیرا مخالفت‌هایی با حوزه و مرجعیت می‌شود، این موضوع شخصی هم نیست، گروهی منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می‌بینند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از اقدامات انجام شده به منظور حل مشکلات شهر مقدس قم و پیگیری‌های رییس مجلس شورای اسلامی، بر لزوم حل مشکلات احداث فرودگاه در استان تاکید و تحقق این مساله را عامل تحولات بسیار خوب عنوان کرد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند