گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق برای اجاره و خرید در تهران

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق برای اجاره و خرید در تهران
بر اساس گزارش مرکز آمار ارزان‌ترین مناطق برای اجاره در تهران مناطق 9، 11، 12، 15، 16، 17، 18، 19، 20 و 21 است. همچنین مناطق 1، 2، 3، 5 و 6 نیز گران‌ترین مناطق برای اجاره آپارتمان هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز آمار در گزارشی از بازار زمین و مسکن اعلام کرد: ۳ ماهه بهار امسال در مقایسه با بهار سال ۹۷، قیمت یک متر مربع زمین یا ملک کلنگی ۱۷۴٫۶ درصد، یک متر مربع آپارتمان ۱۰۹٫۶ درصد و اجاره‌بها ۳۵ درصد در شهر تهران رشد داشته است.

بنا بر این گزارش متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۶ میلیون تومان با میانگین مساحت ۲۴۶ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۶٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۷۴٫۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش مرکز آمار متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده نیز از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۳ میلیون تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنا ۱۱ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۲۲٫۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۰۹٫۶ درصد، افزایش داشته است.

در تهران بیشترین قیمت زمین یا ملک کلنگی مربوط به مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ و ۷ است. گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد در پنج منطقه ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ قیمت یک متر مربع آپارتمان بیشتر از ۱۵ میلیون تومان و در ۱۰ منطقه شامل مناطق ۴، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۳، ۱۴، ۲۱ و ۲۲ این قیمت بین ۸ تا ۱۵ میلیون و در هفت منطقه شامل مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ این قیمت کمتر از ۸ میلیون تومان است.

همچنین در این گزارش با اشاره به رشد نرخ اجاره‌بها آمده است: متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۷٫۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۵ درصد، افزایش داشته است.

در تهران بر اساس گزارش مرکز آمار ارزان‌ترین مناطق برای اجاره، مناطق ۹، ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ است که متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در این مناطق کمتر از ۳۲ هزار تومان است. مناطق ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ نیز گران‌ترین مناطق برای اجاره آپارتمان هستند و قیمت اجاره‌بها در این مناطق بیشتر از ۴۵ هزار تومان برای یک متر مربع آپارتمان به‌علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی است.

 

منبع: روزنامه ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند