گرسنه‌ترین کشورهای جهان را بشناسید +جدول

سازمان ملل متحد ادعا می‌‎کند تا قبل سال 2030 برای از بین بردن گرسنگی در جهان نیاز به فرصت دارد.تازه‌ترین شاخص جهانی گرسنگی که توسط موسسه تحقیقات سیاست غذایی منتشر شده نشان می‌دهد، سازمان ملل متحد تا قبل سال 2030 برای از بین بردن گرسنگی در جهان نیاز به فرصت دارد. آمارها نشان داده که

3002821221_1_7_BWO2Vebb.jpgسازمان ملل متحد ادعا می‌‎کند تا قبل سال 2030 برای از بین بردن گرسنگی در جهان نیاز به فرصت دارد.تازه‌ترین شاخص جهانی گرسنگی که توسط موسسه تحقیقات سیاست غذایی منتشر شده نشان می‌دهد، سازمان ملل متحد تا قبل سال 2030 برای از بین بردن گرسنگی در جهان نیاز به فرصت دارد.

آمارها نشان داده که اگر زودتر دست به کار نشویم، 45 کشوری که از نظر شاخص غذایی الان در مرز متوسط قرار دارند، تا سال 2030 به گرسنگی حاد می‌رسند.

در این گزارش آفریقای مرکزی، چاد و زامبیا در بالاترین سطح از کشورهای گرسنه قرار دارند.

بر اساس این آمار، از سال 2000 کشورهای در حال توسعه 29% کاهش گرسنگی داشته‌اند. در همین بازه زمانی 20 کشور دیگر جهان نیز شاخص گرسنگی خود را چیزی بالغ بر 50% کاهش داده‌اند.

طبق آنچه که منتشر شده، دولت هر کشور خود باید برای کاهش گرسنگی مردمش تلاش کند و هر کاری که از دستش برمی‌آید برای تسریع این روند به کار ببرد، در غیر این صورت رسیدن به هدف دوم توسعه پایدار غیر ممکن خواهد بود.

رویای از بین بردن بردن گرسنگی در جهان قطعا با کمک دولت هر کشور، کمک بخش خصوصی، اتحاد جامعه مدنی و اختصاص دادن زمان و منابع لازم به حقیقت خواهد پیوست.

در زیر نقشه کشورهایی که از گرسنگی رنج می‌برند را مشاهده می‌کنید.

در زیر گرسنه‌ترین کشورهای جهان را مشاهده می‌کنید.

به گزارش فارس، آفریقای مرکزی با 46% درصد گرسنگی، در صدر آمار منتشر شده قرار دارد. می‌توان گفت نیمی از مردم آفریقای جنوبی به شدت گرسنه و بیمار هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند