موسسه هواشناسی فرانسه:

گرمای ۵۴ درجه‎ای اهواز بی‎سابقه بود

گرمای ۵۴ درجه‎ای اهواز بی‎سابقه بود

یک کارشناس موسسه هواشناسی فرانسه اعلام کرده، دمای شهر اهواز مرکز خوزستان در روز پنجشنبه گذشته به حدود ۵۴ درجه سانتی‌گراد رسید که چنین دمای هوایی حداقل در ۱۰ سال اخیر در هیچ نقطه‌ای از ایران ثبت نشده و بی‌سابقه بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به‌گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان از شنبه تا اواخر هفته دوباره شاهد افزایش دمای هوا در بیشتر نقاط استان خواهیم بود، این در حالی است که روز چهارشنبه گذشته دمای هوای اهواز به 54 درجه سانتی‌گراد رسید و به‌عنوان گرم‌ترین شهر جهان معرفی شد.

واشنگتن پست به نقل از یک کارشناس موسسه هواشناسی فرانسه نوشت: دمای شهر اهواز مرکز خوزستان در روز پنجشنبه گذشته به حدود 54 درجه سانتی‌گراد رسید که چنین دمای هوایی حداقل در 10 سال اخیر در هیچ نقطه‌ای از ایران ثبت نشده و بی‌سابقه بوده است. البته پیش از این در سطح جهان چنین دماهایی در نقاطی نظیر «دره مرگ» آمریکا و «العزیزیه» لیبی تجربه شده است.

کوروش بهادری مدیرکل هواشناسی خوزستان در این خصوص با تاکید بر اینکه «از شنبه تا اواخر هفته دوباره شاهد افزایش دمای هوا در بیشتر نقاط استان خواهیم بود»، گفت: روز چهارشنبه گذشته دمای هوای اهواز به 54 درجه سانتی‌گراد رسید و اهواز گرم‌ترین شهر جهان بود.

به گزارش هواشناسی خوزستان، در این روز دمای هوای باوی، کارون، حمیدیه، شوشتر، آغاجاری، امیدیه، آبادان، هندیجان، خرمشهر، شوش و دزفول نیز به 53 درجه رسید. پیش‌بینی شده است که حداکثر دمای هوا در روزهای شنبه تا دوشنبه در خوزستان به 50درجه سانتی‌گراد برسد. همچنین در سیستان و بلوچستان هم وقوع بادهای 120روزه در شمال این استان، در چند روز گذشته 831 نفر را راهی مراکز درمانی کرده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند