کد خبر: 156852

نرخ‌های سود بانکی در جلسه شورای پول و اعتبار مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه دیروز شورای مرکزی پول و اعتبار، وضعیت نرخ‌های سود و برخی شاخص‌های اقتصاد کلان مانند اشتغال و نقدینگی مورد بررسی قرار گرفت.

نرخ‌های سود
سرویس اقتصاد کلان -

معاونت اقتصادی بانک مرکزی آخرین تحولات اقتصادی کشور و نیز اقدامات اخیر این بانک را در رابطه با نرخ‌های سود به شورای پول و اعتبار ارایه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، معاونت اقتصادی این بانک در یک‌هزار و دویست و سی و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار، تحولات کلان اقتصادی کشور در حوزه های بخش واقعی، نرخ تورم، بازار ارز و مولفه‌های مختلف بازار پول را برای اعضای شورای پول و اعتبار تشریح کرد.

در همین ارتباط آخرین تحولات کلان پولی شامل حجم نقدینگی، پایه پولی و ضریب فزاینده نقدینگی، تغییرات اضافه‌برداشت بانک‌ها از منابع بانک مرکزی و اقدامات بانک مرکزی در خصوص ساماندهی اضافه‌برداشت بانک‌ها، تحولات بازار بین بانکی به تفکیک حجم معاملات و نرخ‌های سود در این بازار، عملکرد تسهیلات‌دهی بانک‌ها و همچنین برنامه‌های نظام بانکی در حمایت از تولید و اشتغال، از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای پول و اعتبار روز گذشته بود.

همچنین مقرر شد در جلسه بعدی این شورا بخش دوم گزارش اقدامات بانک مرکزی در حوزه بازار پول و ساماندهی نرخ سود بانکی ارایه شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.