کد خبر: 156852

نرخ‌های سود بانکی در جلسه شورای پول و اعتبار مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه دیروز شورای مرکزی پول و اعتبار، وضعیت نرخ‌های سود و برخی شاخص‌های اقتصاد کلان مانند اشتغال و نقدینگی مورد بررسی قرار گرفت.

نرخ‌های سود
سرویس اقتصاد کلان -

معاونت اقتصادی بانک مرکزی آخرین تحولات اقتصادی کشور و نیز اقدامات اخیر این بانک را در رابطه با نرخ‌های سود به شورای پول و اعتبار ارایه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، معاونت اقتصادی این بانک در یک‌هزار و دویست و سی و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار، تحولات کلان اقتصادی کشور در حوزه های بخش واقعی، نرخ تورم، بازار ارز و مولفه‌های مختلف بازار پول را برای اعضای شورای پول و اعتبار تشریح کرد.

در همین ارتباط آخرین تحولات کلان پولی شامل حجم نقدینگی، پایه پولی و ضریب فزاینده نقدینگی، تغییرات اضافه‌برداشت بانک‌ها از منابع بانک مرکزی و اقدامات بانک مرکزی در خصوص ساماندهی اضافه‌برداشت بانک‌ها، تحولات بازار بین بانکی به تفکیک حجم معاملات و نرخ‌های سود در این بازار، عملکرد تسهیلات‌دهی بانک‌ها و همچنین برنامه‌های نظام بانکی در حمایت از تولید و اشتغال، از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای پول و اعتبار روز گذشته بود.

همچنین مقرر شد در جلسه بعدی این شورا بخش دوم گزارش اقدامات بانک مرکزی در حوزه بازار پول و ساماندهی نرخ سود بانکی ارایه شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.24)
1350.4
3.1
مثقال طلا (%0)
629700
سکه امامی (%0)
1501750
دلار (%0)
4594
یورو (%0)
5717
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.