گسترش همکاری‌های جهاد دانشگاهی با شرکت نفت فلات قاره

تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و شرکت نفت فلات قاره امضا شد.
گسترش همکاری‌های جهاد دانشگاهی با شرکت نفت فلات قاره

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در حاشیه چهارمین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با بیان این‌که جهاد دانشگاهی برای همکاری‌های گسترده ملی و فناوری با صنعت نفت آماده است، اظهار کرد: با مدیرعامل شرکت ملی نفت فلات قاره در زمینه‌ توسعه همکاری‌ها صحبت‌هایی کردیم که منجر به امضای این تفاهم‌نامه شد.

وی افزود: تفاهم‌نامه مذکور در زمینه‌های مختلف از جمله تولید فناوری‌های نوین، ساخت و تولید فناوری‌های حفاری، مطالعات مخزن، تولید مواد شیمیایی مورد نیاز شرکت نفت فلات قاره، رفع آلودگی‌های زیست‌ محیطی، بهینه‌سازی مصرف انرژی و غیره است.

رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه بتواند به توسعه فناوری و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور کمک کند.

در ادامه مراسم حمید بورد، مدیرعامل شرکت ملی فلات قاره با بیان این‌که جهاد دانشگاهی بی‌ادعا است، اظهار کرد: توانمندی‌های موجود در جهاد دانشگاهی مغفول مانده است و امیدواریم با همکاری‌های خوب این توانمندی‌ها شکوفا شود.

وی افزود: در آینده نزدیک حداقل ۳۰ قرارداد مختلف در زمینه‌های پژوهشی و فناوری به نتیجه می‌رسد. جهاد دانشگاهی تجربه خوبی در رفع آلودگی‌های نفتی دارد و امیدواریم بتوانیم از این توانمندی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی فلات قاره با اشاره به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه تولید مواد شیمیایی، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان مواد شیمیایی، یا خارجی هستند و یا تعداد آنها در کشور محدود است. پژوهشکده مواد شیمیایی جهاد دانشگاهی در کرج تجارب خوبی در این زمینه دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز