کد خبر: 203000

گسترش همکاری‌های دوجانبه میان ایران و سریلانکا

ایران و سریلانکا برای گسترش همکاری‌های دوجانبه سند گسترش همکاری امضا کردند که بر اساس آن، مهلت زمانی برای حل‌و‌فصل مسائل بانکی و مالی و راهکارهای توسعه تجارت بین دو کشور تعیین شد.

سرویس کسب‌وکار -

از دیگر مفاد این سند همکاری، حضور پیمانکاران ایرانی در طرح‌های زیربنایی سریلانکا در حوزه بهداشت، تجهیزات پزشکی، بخش ارتباطات و برپایی نمایشگاه محصولات ایرانی در سریلانکا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این سند در نشست کمیته پیگیری توافق‌های یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و سریلانکا در شهر کلمبو و در سفر دو روزه هیات ایرانی به این کشور شامل نمایندگان بانک مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه تجارت و امور بین الملل وزارت نیرو به سرپرستی حمید رضا تشیعی رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو به دست آمد.

در مذاکرات فشرده‌ای که با حضور بیش از ۳۰ نفر از نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی سریلانکا انجام شد، دو طرف ضمن شناسایی موانع و مشکلات برای تحقق توافق‌ها، راهکارهای اجرایی برای سرعت بخشیدن به عملیاتی کردن آن را در قالب سند اجلاس امضا کردند.

در این جلسه که با حضور محمد زائری ایرانی سفیر ایران در سریلانکا برگزار شد، سند پایانی میان قائم مقام وزیر صنعت و تجارت سریلانکا و رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو امضا شد.

ایران و سریلانکا همچنین در خصوص نهایی کردن هرچه سریعتر پیش نویس چند سند همکاری در حوزه‌های بهداشت، تعاون، کشاورزی، مبادلات فرهنگی و گمرگ به توافق رسیدند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.