کد خبر: 175865

گشایش ۱.۸ میلیارد یورو اعتبار چینی برای طرح‌های معدنی

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از گشایش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تامین مالی چین و گشایش اعتبار برای طرح‌های معدنی و صنایع معدنی ایران خبر داد.

گشایش ۱.۸ میلیارد یورو اعتبار چینی برای طرح‌های معدنی
سرویس کسب‌وکار -

مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشستی خبری پیش از افتتاح کارخانه آهن اسفنجی شادگان در اهواز با اشاره به این‌که اولین جلسه ستاد زنجیره فولاد برگزار شد، گفت: در جلسه‌ای که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، موضوعات مربوط به هدف‌گذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در سال ۱۴۰۴ مورد بررسی قرار گرفت و این هدف به عنوان یک هدف‌گذاری عملی ارزیابی شد و دست‌اندرکاران زنجیره فولاد به تبادل‌نظر در خصوص مسائل مربوط به زنجیره فولاد پرداختند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ضمن اظهار امیدواری نسبه به اینکه این جلسات استمرار خود را حفظ کند، افزود: شرکت ملی فولاد ایرانی مسئولیت دائمی پیگیری مسائل حوزه زنجیره فولاد و مساعدسازی زمینه تولید این محصول را در این ستاد به بهره خواهد داشت.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) همچنین با اشاره به وضعیت صادرات فولاد از آغاز امسال ادامه داد: امسال صادرات فولاد ایران به بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت که این حاصل بهبود وضعیت تولید فولادسازان است.

کرباسیان همچنین با اشاره به افتتاح کارخانه آهن اسفنجی شادگان به عنوان یکی از هفت طرح فولادی پیگیری شده توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بیان کرد: مالکیت ۶۵ درصد از مجموعه شادگان برای فولاد خوزستان است و ۳۵ درصد آن به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تعلق دارد که پس از بهره‌برداری کامل واحد احیای مستقیم و فولادسازی این مجموعه که به صورت کامل به فولاد خوزستان واگذار می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: برای طرح‌های معدنی و صنایع معدنی در دست ساخت و توسعه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو از طرف چین تامین مالی شده و به همین مقدار گشایش اعتبار صورت گرفته است که باعث شده برای ادامه طرح‌هایی مانند آهن اسفنجی شادگان نگرانی نداشته باشیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.54)
1338.1
7.2
مثقال طلا (%0.1)
736000
700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.