کد خبر: 251650

معرفی بازی‌های آنلاین فوتبالی که ساخت ایران هستند

گلزنی روی صفحه پنج اینچی

یکی از ویژگی‌هایی که در این بازی‌ها برای کاربران ایرانی دردسر ایجاد می‌کرد نبود امکان پرداخت برای این دست کاربران بود. از این رو ظهور نمونه‌های وطنی بازی‌های‌ آنلاین با امکانات بومی به سرعت جایگاه خود را در میان علاقه‌مندان پیدا می‌کند.

سرویس تکنولوژی -

محسن حسینی: چند سالی است که با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند، استفاده از بازی‌های همراه که اغلب نیز در دسته بازی‌های آنلاین قرار می‌گیرند با استقبال طرفداران این سبک روبرو شده‌ است. برای انجام این بازی‌ها به گوشی هوشمند و کانکشن اینترنت نیاز دارید. اتوبوس، مترو یا اوقات استراحت و انتظار از جمله بهترین زمان‌ها برای این دست بازی‌ها است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از ویژگی‌هایی که در این بازی‌ها برای کاربران ایرانی دردسر ایجاد می‌کرد نبود امکان پرداخت برای این دست کاربران بود. از این رو ظهور نمونه‌های وطنی بازی‌های‌ آنلاین با امکانات بومی به سرعت جایگاه خود را در میان علاقه‌مندان پیدا می‌کند.

هیجان فوتبال آنلاین

چندی پیش که مسابقه آنلاینی میان کاربران رایج شد این اپلیکیشن در مدت زمان کوتاهی موفق به جلب نظرها شد و در همین راستا به‌روزرسانی‌های جدیدی نیز برای این بازی عرضه شد. بازی مذکور فرم ساده‌ای داشت. دو کاربر همزمان باید به سوالات مشابه پاسخ می‌گفتند. سوالات چهار گزینه داشت و در دسته‌های متنوع انجام می‌شد.

با چنین پیشینه‌ای برخی بازی‌های آنلاین با محوریت فوتبال در بازارهای ایرانی عرضه شده‌اند. هرچند اغلب این بازی‌ها فاقد ایده نوآورانه‌اند و صرفا نمونه‌برداری از نسخه خارجی است.

کات: این بازی مانند اغلب نمونه‌های داخلی برای پلتفرم اندروید طراحی شده است. بازی مبتنی بر امتیازگیری بیشتر در مدت محدود است. دراین بازی گوشی به صورت افقی در دست بازیکن قرار می‌گیرد و زمین بازی از نگاه بازیکن پشت توپ مشاهده می‌شود. دروازه‌بان در این بازی به صورت خودکار کنترل می‌شود اما مهارت آن در طول بازی افزایش پیدا می‌کند. کات از سوی شرکت پاپاتا ساخته و عرضه شده است. برای ساخت این بازی از موتور «یونیتی» استفاده شده است.

شوتبال: این بازی برای طرفداران بازی‌های موبایلی آشنا است. چرا که روش بازی دقیقا مشابه بازی محبوب «ساکر استارز» است. صفحه موبایل در این بازی به زمین فوتبال تبدیل می‌شود و مهره‌های بازی روی صفحه قرار می‌گیرند. با ضربه زدن به توپ، می‌توانید شانس خود را انتخاب کرده و مهارت‌تان را نیز افزایش دهید. موسسه فرهنگی هنر هشتم پویا نام سازنده این بازی است. خرده بازی‌های جانبی به همراه تلاش برای کسب امتیاز، سکه و الماس بیشتر نیز به جذابیت شوتبال کمک می‌کند.

فوتکاردیا: بازی‌های مدیریت فوتبال است. همان‌طور که از نام بازی پیدا است، مهمترین ابزار در آن کارت‌هایی است که در اختیار کاربر قرار دارد. وقتی بازی را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید متوجه شباهت‌های آن با نمونه اصلی می‌شوید که به عنوان مکملی برای بازی فیفا عرضه می‌شود. پیشگامان یاراکیش سازنده این بازی است. اما این نمونه نیز مانند بازی‌های قبلی که در این مطلب معرفی شدند تنها برای نسخه اندروید تولید و به بازار عرضه شده است. به نظر می‌رسد کمبود برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن برای iOS موجب شده که شاهد تنوع بیشتر در ایت محصولات نباشیم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.