گمرک سرخس به ایکس‌ری کانتینری پیشرفته مجهز شد

گمرک سرخس به ایکس‌ری کانتینری پیشرفته مجهز شد

گمرگ سرخس به عنوان یکی از گمرکات مهم ترانزیتی و صادراتی با حضور فرود عسگری و مرتضی بانک به اولین ایکس ری کامیونی پیشرفته مجهز شد.

اولین ایکس ری پیشرفته کانتینری به‌دنبال توسعه ابزارهای کنترلی با حضور فرود عسگری؛ رییس کل گمرک ایران و مرتضی بانک؛ مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در گمرک سرخس افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، گمرک سرخس به عنوان یکی از گمرکات مهم ترانزیتی و صادراتی به اولین ایکس‌ری کامیونی پیشرفته مجهز شده است. گمرک سرخس در شمال شرقی کشور و استان خراسان رضوی، هم مرز با کشور ترکمنستان است.

این گمرک در میان سه مبادی گمرکی مشترک با کشور ترکمنستان دومین گمرک پُرتردد است. از این گمرک روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیونی ورودی و خروجی در حال تردد است.

این ایکس ری با قابلیت دوحالته پُرسرعت و کم سرعت عمل می کند و در حالت پُرسرعت توانایی اسکن دو کامیون در دقیقه را دارد.

در حالت کم سرعت ساعتی ۲۵ دستگاه کامیون را اسکن می کند. دستگاه به صورت موبایلی است و قابلیت جا به جایی دارد و یکی از مزایایی اینگونه دستگاه‌های ایکس ری است.

یکی دیگر از مزایایی این دستگاه ایکس‌ری اسکن در حال حرکت است و این به سرعت عمل اسکن کمک می کند که در این نوع اسکن نیازی به پیاده شدن راننده کامیون وجود ندارد و همچنین برای راننده زیانی‌ ندارد.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند