موضوعات داغ:
ملکی مطرح کرد:

گوشت باز هم ارزان می‌شود

گوشت باز هم ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کاهش قیمت گوشت گوسفندی و گوساله گفت: با شرایط موجود، احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه طی حدود یکماه اخیر قیمت گوشت گوسفندی ۱۰ هزارتومان و گوشت گوساله ۲۰ هزار تومان کاهش داشته است، گفت: عرضه کافی دام در بازار یکی از دلایل شکسته شدن قیمت‌هاست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه‌دار حدود ۸۵ تا ۸۷ هزارتومان و برای مصرف کنندگان نزدیک به ۹۸ هزارتومان است. ضمن اینکه قیمت گوشت گوساله نیز در هر کیلوگرم ۸۵ تا ۹۰ هزارتومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه گفته می‌شود با انباشت دام در کشور مواجه هستیم و عرضه بسیار زیاد است، گفت: عرضه زیاد نیست بلکه چون جلوی خروج دام از کشور گرفته شده، داشتههای ما جوابگوی بازار خودمان و به اندازه کافی است.

ملکی ادامه داد: برخی که مساله ازدحام دام را عنوان می‌کنند در واقع به دنبال آزاد شدن صادرات و خارج کردن دام از کشور هستند که اگر این اتفاق بیفتد احتمال دارد با شرایط سال گذشته و کمبود مواجه شویم.

وی با بیان اینکه سال گذشته خروج بی‌رویه دام از کشور یکی از دلایل افزایش نرخ‌ها و نابسامانی بازار بود، افزود: در حال حاضر با تثبیت قیمت دلار هم مواجه هستیم و این مساله انگیزه را از قاچاقچیان برای خارج کردن دام از کشور گرفته است.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش قیمت گوشت ادامه خواهد یافت، گفت: با شرایط موجود، احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

منبع: مهر 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند