موضوعات داغ:

یارانه امشب واریز می‌شود

یارانه امشب واریز می‌شود

سرپرستان خانوارها ساعت ۲۴ امشب (بیست‌وششم بهمن‌ماه) می‌توانند یارانه نقدی مرحله هشتاد و چهارم را دریافت کنند.

 

به گزارش پیام‌رسان سازمان هدفمندی یارانه‌ها، مبلغ یارانه به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این مبلغ به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور واریز می‌شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه چهارم مهرماه امسال گفت: پرداخت یارانه‌ها در سال ۱۳۹۷ هدفمند می‌شود.

محمدباقر نوبخت افزود: منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها از ۲ مرجع تهیه می‌شود؛ یکی از محل افزایش قیمت‌ها و دیگری کمک‌های خزانه عمومی است که به صورت نقدی و غیرنقدی بین خانواده‌ها تقسیم می‌شود.

وی افزود: این میزان پارسال ۴۸۰ هزار میلیارد ریال بود که حدود ۳۲۰ هزار میلیارد ریال آن سهم سازمان هدفمندی یارانه ها می‌شد و بقیه آن یعنی نزدیک به ۱۲۰-۱۰۰ هزار میلیارد ریال آن از خزانه برداشته شد.

بر پایه گزارش تفریغ بودجه ۱۳۹۵ کل کشور که چهارم بهمن‌ماه امسال در مجلس شورای اسلامی خوانده شد، در لایحه بودجه سال آینده به سبب کاهش منابع هدفمندی یارانه ها، حذف حدود ۱۰ میلیون نفر از یارانه بگیران پیش‌بینی شده است؛ پارسال نیز یارانه ۳۳۶ هزار و ۶۱۸ نفر قطع شد.

پارسال منابع تحقق یافته برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ۴۴۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بود که ۳۱۴ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال آن از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و ۱۳۱ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال از محل بودجه عمومی دولت تامین شد.

بر اساس این آمار حدود ۹۳ درصد منابع وصولی به عنوان یارانه نقدی و غیرنقدی و هفت درصد به تولید و سلامت اختصاص یافت.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند