کد خبر: 204214

یوتیوب تولیدکنندگان ویدیوهای نامناسب را مجازات می‌کند

یوتیوب بزرگترین پلتفرم آپلود ویدیو در جهان محسوب می‌شود. گوگل صاحب این پلتفرم است و کنترل زیادی بر روی آن دارد. با این حال احتمال آپلود ویدیوهای نامناسب در این وب‌سایت وجود دارد. سایت یوتیوب برای جلوگیری از این موضوع مجازات جدیدی را تعیین کرده است.

سرویس تکنولوژی -

یوتیوب بزرگترین پلتفرم آپلود ویدیو در جهان محسوب می‌شود. گوگل صاحب این پلتفرم است و کنترل زیادی بر روی آن دارد. با این حال احتمال آپلود ویدیوهای نامناسب در این وب سایت وجود دارد. سایت یوتیوب برای جلوگیری از این موضوع مجازات جدیدی را تعیین کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماه گذشته سایت یوتیوب به علت آپلود ویدیویی توسط یکی از ستاره‌های خود به نام لوگان پاول که یک جنازه را نشان می‌داد، تغییراتی را در قوانین خود اعمال کرد.

بعد از حذف این ویدیو از سایت یوتیوب، این شرکت با پاول نیز قطع همکاری کرد و همچنین تغییراتی را در قوانین مربوط به آپلود ویدیو ایجاد کرد.

با وجود قطع همکاری در گذشته ولی دوباره این فرد ویدیوهای نامناسبی را آپلود کرده است. این ویدیوها شامل اذیت کردن یک موش مرده، صید ماهی و احیای قلبی آن می‌شود.

به نظر می‌رسد یوتیوب برای جلوگیری از آپلود مجدد محتوای تصویری نامناسب باید اقدامات جدی‌تری انجام دهد (یوتیوب برای مبارزه با افراط گری، نیروی جدید استخدام می‌کند).

در حالی که نیاز به اعمال قوانین جدید حس می‌شد، سایت یوتیوب شرایط آپلود ویدیو را بروزرسانی کرده که در آن نحوه تشخیص محتوای نامناسب را شفاف‌سازی کرده است.

یوتیوب پستی در بلاگ خود منتشر کرده که در آن می‌توان به عواقب افرادی که ویدیو نامناسب برای جامعه و همچنین تبلیغ دهندگان آپلود می‌کنند را مشاهده کرد.

یوتیوب با افرادی که ویدیوهای مضر برای جامعه را آپلود می‌کنند، برخورد شدیدی خواهد کرد.

اگر فردی یک ویدیو برای ایجاد تنفر و خشونت بر علیه افراد یا گروهی خاص منتشر کند و یا در ویدیو وی خشونت زیادی وجود داشته باشد، یوتیوب با او برخورد می‌کند.

اگر چه در حال حاضر یوتیوب با چنین کانال‌هایی برخورد می‌کند ولی با اعمال قوانین جدید، امکان حذف این کانال‌ها و قطع همکاری با دارندگان آن‌ها وجود دارد.

این اقدام گوگل از سوی برخی از افراد معروف در یوتیوب مانند مارکوس برونلی (MKBHD) مورد حمایت و تقدیر قرار گرفته است.

 

منبع: ساعت ۲۴

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.