کد خبر: 187851

یکسان‌سازی مقررات کنترل کشتی‌ها در دریای خزر

وزارت سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان روز دوشنبه، اعلام کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر تصمیم گرفته‌اند، رژیم واحد کنترل کشتی‌ها را در بنادر این پهنه آبی به‌کار بگیرند.

سرویس کسب‌وکار -

وزارت سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان روز دوشنبه، اعلام کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر تصمیم گرفته‌اند، رژیم واحد کنترل کشتی‌ها را در بنادر این پهنه آبی به‌کار بگیرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از سایت این وزارتخانه، به‌کارگیری رژیم واحد به ارتقای ایمنی فنی کشتی‌ها کمک می‌کند و جلوی استفاده از کشتی‌های غیراستاندارد را می گیرد و در نتیجه حوادث و سوانح دریایی نیز کاهش می‌یابد.

بنا به این گزارش، وزارت سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان همراه با نهادهای رسمی سایر کشورهای حاشیه خزر فعالیت مشترک برای یکسان‌سازی مقررات کنترل کشتی‌ها در بنادر این کشورها را ادامه می‌دهد.

یکپارچه‌سازی مقررات، علاوه بر بهبود امنیت فنی‌ کشتی‌ها دریایی در دریای خزر، باعث بهبود ایمنی و حفظ سلامت خدمه و مسافران می‌شود.

در این گزارش آمده است، برقراری مقررات واحد و یکپارچه در بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر مانند آن‌چه در بنادر دریای سیاه و مدیترانه شاهد هستیم، موجب اطمینان از ایمنی وسایل نقلیه و حمل بار شده و با کاستن از تعداد بازرسی‌ها، کارآیی را افزایش می‌دهد.

درحال حاضر در دریای خزر از یک هزار ۶۰۰ فروند کشتی استفاده می‌شود که ۳۲۰ فروند کشتی تحت پرچم قزاقستان در حرکت است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی کشتی‌های دریایی بیش از دو هزار بار در بنادر قزاقستان پهلو گرفتند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.