کد خبر: 181825

یک استارت‌آپ موفق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران می‌گوید: برای تشکیل یک استارت‌آپ باید در درجه اول یک تیم قوی داشته باشید؛ یک گروه توانمند که بخواهند یک ایده را به ثمر برساند.

استارت آپ+تجارت نیوز
سرویس بازار -

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران درباره تجربه تشکیل استارت‌آپ‌ها در ایران طی سالهای گذشته اظهارداشت: افرادی که قصد راه‌اندازی استارت‌آپ دارند، باید اول یک تیم خوب داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا کلاهی صمدی افزود: ویژگی یک تیم خوب این است که هم‌افزایی داشته باشد، یعنی افراد باید نقاط قوت یکدیگر را برجسته کنند، البته این مساله منحصر به استارت‌آپ نیست، بلکه تشکیل دادن یک تیم خوب، یک اصل مدیریتی و روانشناسی است.

او ادامه داد: باید افراد یک تیم از نظر روانشناسی، نوع کارکرد و خلق و خو با هم هماهنگ باشند؛ باز هم تاکید می‌کنم که هرگز معنای این هماهنگی، مثل هم بودن نیست بلکه یک تیم باید افراد متفاوتی را در خود جای دهد.

کلاهی صمدی با اشاره به اینکه اکثر ایده‌هایی که تا به امروز در ایران موفق بوده‌اند، عنوان کرد: هرچند که اکثریت آنها به نوعی اقتباس بوده یا به عبارتی ایرانیزه شده ایده‌های خارجی بوده‌اند، اما برخی از آنها واقعا جذاب و جالبند.

او گفت: ایده‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان با ارایه آن یک استارت‌آپ موفق راه‌اندازی کرد.

صمدی خاطرنشان ساخت: برخی از این ایده‌ها البته در سطح کلان تر است مثل استارت‌آپ جهانی در بازار خودرو که کل بازار خودرو را به هم ریخته و حال هم قصد ورود به بازار ذخیره انرژی الکتریکی را دارد.

او افزود: ایده‌های جدیدی در راه است که می‌تواند بازار سنتی را به هم بریزد و بنابراین من فکر می‌کنم که به زودی این نوع کسب و کارها جایگزین سیستم سنتی کسب‌و کارها می‌شوند.»

 

منبع: خبرآنلاین

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1327.0
1.54
مثقال طلا (%0.41)
609900
25,000
سکه امامی (%0.26)
1511000
40,000
دلار (%0.27)
4410
120
یورو (%0.2)
5538
110
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.