یک سهم جدید برای سهام عدالتی‌ها

یک سهم جدید برای سهام عدالتی‌ها

به نظر می‌رسد شمارش معکوس برای جمع‌بندی ۱۳ شرکت غیربورسی که در پرتفوی سهام عدالت قرار دارند، آغاز شده است و به زودی سهامداران عدالت، سهام دار شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان که از ۱۳ شرکت مذکور تشکیل شده است، خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پرتفوی سهام عدالت شامل ۴۹ شرکت است که از میان این شرکت‌ها، ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی هستند. در این راستا از زمانی که فرایند آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت زمزمه‌های ایجاد یک هلدینگ برای ۱۳ شرکت غیربورسی نیز به گوش رسید و قرار بود که سهامداران عدالت، سهام‌دار هلدینگ مذکور شوند.

بر این اساس حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از تشکیل «شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان» خبر داده است که درواقع این شرکت شامل همان ۱۳ شرکت غیربورسی و غیر فرابورسی می‌شود. بنابراین همه مشمولان سهام عدالت، چه افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند و چه افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، سهامدار این شرکت خواهند شد.

شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان یک شرکت سرمایه‌گذار از ترکیب سهام چند شرکت است و هر دارنده سهام عدالت بر اساس ارزش اسمی سهامی که دارد (برگه‌های یک میلیون تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی) از این شرکت سهم خواهد داشت.

۶ شرکت پتروشیمی شامل پتروشیمی ارومیه، پتروشیمی بندر امام (ره)، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی بیستون، پتروشیمی تبریز، پتروشیمی خوزستان، سه شهر صنعتی البرز، رشت و کاوه و چهار شرکت مشانیز، مگاموترو، ساختمان سد و تاسیسات آبیاری و دخانیات ایران، ۱۳ شرکتی هستند که در شرکت امید ایرانیان قرار دارند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط با سهام عدالت را در صفحه اختصاصی سهام عدالت تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند