۲۰۰،۰۰۰ مترمربع از درختچه‌های شمال شرق تهران هرس شد

۲۰۰،۰۰۰ مترمربع از درختچه‌های شمال شرق تهران هرس شد

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای طرح بهاره بازپیرایی فضای سبز خبر داد و گفت: درختان و درختچه‌های معابر، جنگل‌ها و بوستان‌های منطقه ۴ بازپیرایی و هرس شد.

حسین سیگارودی در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز، گفت: همزمان با بارش‌های بهاری و به منظور جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها و خشکی درختان، طرح به‌زراعی، بازپیرایی و هرس درختچه‌های ترون و شمشاد در سطح منطقه اجرا شد.

وی با بیان اینکه این طرح در قالب طرح آسمان آبی زمین پاک و ارتقای سطح سلامت و آراستگی شهری اجرا شده است، افزود: در این عملیات بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع ترون و شمشاد در سطح نواحی ۹ گانه و بوستان‌های جنگلی منطقه هرس شد.

سیگارودی افزود: این طرح در بوستان‌های پلیس، صدف، تولد، یاس فاطمی، مجیدیه، نوفل لوشاتو، ولیعصر (عج)، احدزاده، بوستان جنگلی لویزان و… اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای عناصر غذایی خاک، طرح فوریتی خاک‌ورزی و اصلاح خاک در معابر و بوستان‌های سطح منطقه انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری منطقه ۴ در پایان با اشاره با پاکسازی بوستان‌ها گفت: علف‌کشی و پاکسازی ۴۰۰ هکتار از بوستان‌ها، رفیوژها، لچکی‌ها و باغچه‌های موجود در معابر در یک ماه گذشته یکی دیگر از اقدامات این طرح است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند