کد خبر: 169042

احتمال قرار گرفتن ۲۰۱۷ در سه رتبه نخست گرم‌ترین سال

آمارهای سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نشان می‌دهد احتمال زیادی وجود دارد که ۲۰۱۷ جزء سه رتبه نخست گرم‌ترین سال‌های ثبت شده باشد.

احتمال قرار گرفتن ۲۰۱۷ در سه رتبه نخست گرم‌ترین سال
سرویس جامعه -

در بررسی سازمان جهانی هواشناسی آمده‌ است این احتمال وجود دارد در نبود پدیده ال نینو ۲۰۱۷ به عنوان گرم‌ترین سال معرفی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارشناسان اظهار داشتند که روند طولانی‌مدت گرمایش ناشی از فعالیت‌های بشر با همان شدت ادامه دارد. همچنین به تازگی گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه انباشت گاز دی‌اکسید کربن در اتمسفر در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) در بالاترین رکورد ثبت شده بوده‌ است.

در حالی که در این مطالعه تنها بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفته‌، سازمان جهانی هواشناسی اعلام کرده که میانگین دمای جهانی ۱.۱ درجه سانتیگراد بالاتر از رقم دوره پیش از صنعتی شدن بوده‌ است.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، بررسی انجام گرفته نشان می‌دهد سال ۲۰۱۷ احتمالا ۰.۴۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌تر از میانگین بازه زمانی ۲۰۱۰-۱۹۸۱ باشد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.