۳۲۰۰ تومان نرخ جوجه یک‌روزه

۳۲۰۰ تومان نرخ جوجه یک‌روزه

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت جوجه یک‌روزه در بازار خبر داد و گفت: احتمال افزایش قیمت مرغ در بازار طی روزهای آینده وجود دارد.

محمد یوسفی با بیان اینکه قیمت جوجه یک‌روزه در حدود ۱۰ روز قبل به تدریج در بازار افزایش یافته است، اظهار داشت: طی این مدت قیمت هر قطعه جوجه یک‌روزه حداقل ۱۰۰۰ تومان گران شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یوسفی اضافه کرد: هم‌اکنون جوجه یک‌روزه در قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شود و نرخ آن بین ۲۵۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان متغیر است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه دلیل این مساله تقاضای زیاد است، گفت: برای تامین گوشت مرغ شب عید، تقاضا برای جوجه یک‌روزه در بازار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه قسمتی از این مساله نیز مربوط به شیوع آنفلوانزا می‌شود که بر اثر آن بخشی از جمعیت مرغ مادر معدوم شدند البته دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی تمهیداتی برای جبران این موضوع اندیشید تا جبران شود.

یوسفی درباره تاثیر افزایش قیمت جوجه بر نرخ مرغ در بازار افزود: فعلا که این مساله بر روی قیمت مرغ تاثیر ندارد چون مرغ‌هایی که الان وارد بازار می‌شوند جوجه‌ریزی‌هایی آنها قبلا انجام شده، اما مرغ‌هایی که حدود ۵۰ روز آینده وارد بازار خواهند شد از این مساله متاثر خواهند بود.

وی گفت: بنابراین احتمال قیمت مرغ طی روزهای آینده وجود دارد چرا که مرغ‌داران نمی‌توانند زیان کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند