مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

۳۴ میلیون ایرانی در تنش آبی به سر می‌برند

۳۴ میلیون ایرانی در تنش آبی به سر می‌برند

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: درحال حاضر ۳۴ میلیون نفر از مردم کشور در تنش آبی به سر می‌برند.

غلامرضا جانباز ظهر امروز در حاشیه سفر به آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران ضمن عذرخواهی از مردم این دو شهر بابت شوری آب آشامیدنی در ماه های اخیر افزود: به دلیل کم شدن بارش باران در کشور که در ۵۰ سال گذشته به کمترین میزان خود رسیده در حال حاضر۳۴ میلیون نفر از مردم کشور در تنش آبی به سر می برند.

به گزارش تجارت‌نیوز،جانباز اظهار کرد: در حال حاضر وزارت نیرو یک هزار و ۱۹۵ طرح را به منظور کاهش تنش بحران آب در کشور اجرایی کرده که سهم خوزستان از این طرح ها ۳۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: تنها برای طرح جامع آبرسانی غدیر در خوزستان، ۱۰۵میلیارد تومان اختصاص داده شده که با اجرای آنها در طولانی مدت و تا افق سال۱۴۲۵، آب استان با ای.سی استاندارد و با کیفیت بالا از رودخانه دز تامین می‌شود.

جانباز گفت: با بهره برداری از طرح غدیر، ۱۳۵ هزار مترمکعب آب شیرین در آبادان و ۸۶ هزار مترمکعب آب شیرین در خرمشهر وارد شبکه آبرسانی شهری و روستایی می شود.

وی افزود: علاوه بر طرح آبرسانی غدیر یک و دو، مجوز برگزاری مناقصه برای احداث آب شیرین ۱۲ هزار مترمکعبی در منطقه را نیز صادر کرده ایم که امید می رود در آینده نزدیک این اقدامات به بهبود وضعیت آب مصرفی شهرستانهای آبادان و خرمشهر منجر شود.

 

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند