۳ شرط استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی

۳ شرط استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی

یک مقام مسئول در سازمان دامپزشکی با بیان اینکه استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی با ۳ شرط آزاد شده است، گفت: ما دو سال و نیم بر روی این موضوع کار کارشناسی انجام داده‌ایم.

معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه آزادسازی استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و کالباس با شرایط خاص انجام شده است، اظهار داشت: یکی از این شرایط آن است که خمیر مرغ در سوسیس و کالباس ۴۰ تا ۶۰ درصد استفاده شود.

فرهمند صالح‌زاده با بیان اینکه پوشش این فرآورده‌های گوشتی باید زردرنگ شود، گفت: تولیدکننده باید حتما اظهار کند که در تولید فرآورده خود از خمیر مرغ استفاده کرده است.

وی ادامه داد: کارخانجات وقتی این خمیر مرغ را تولید کردند همان روز باید آن را مورد استفاده قرار دهند، حق نگهداری آن را برای روز بعد ندارند.

معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد، سازمان دامپزشکی و سازمان غذا و دارو ۲ سال و نیم برای روی این موضوع کار کارشناسی انجام داده‌اند.

صالح‌زاده تاکید کرد: بعد از دو سال و نیم بررسی ما به این نتیجه رسیدیم با شرایط فوق استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی بلامانع است.

وی گفت: در مرحله قصد داریم در کارگاه‌های بسته‌بندی و قطعه‌بندی مرغ، تولید خمیر مرغ را بررسی و روی استاندارد آن کار کنیم.

به گفته صالح‌زاده استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی از بیستم خردادماه سال جاری بلامانع است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند