آخرین وضعیت پرونده موسسات غیرمجاز؛

۶۰۰ میلیارد تومان مطالبات سپرده‌گذاران موسسات پرداخت شد

۶۰۰ میلیارد تومان مطالبات سپرده‌گذاران موسسات پرداخت شد

نایب رئیس مجلس از پرداخت مطالبات ۱۶ هزار نفر از سپرده‌گذاران موسسات مالی به میزان حدود ۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

 مسعود پزشکیان در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه، گفت: حدود هزار نفر دیگر از سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان برای دریافت سپرده‌های خود به بانک‌های عامل مراجعه کرده‌اند که تعداد مراجعه کنندگان به ۱۶ هزار نفر رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: تاکنون حدود ۶۰۰ میلیارد تومان از سپرده‌های سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری پرداخت شده که حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این رقم در هفته گذشته پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برخی بانک‌ها در پرداخت مطالبات موسسات مالی و اعتباری تاخیر داشته‌اند گفت: افراد می‌توانند از طریق تماس با شماره‌های مشخص شده در بانک مرکزی مشکلات در پرداخت‌ها را عنوان کنند.

پزشکیان یادآور شد: مشکلات و تاخیرها بیشتر از سوی روسای موسسات متخلف ایجاد می‌شود که مقرر شد در اینباره تذکری داده شود تا روند پرداخت‌ها را با سرعت بیشتری عملیاتی کنند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه برخی افراد حدود یک‌ماه است اطلاعات حساب خود را به بانک عامل داده‌اند، اما پس از یک ماه اطلاعات آنها به بانک مرکزی ارجاع داده شده که این اقدامات مردم را ناراضی کرده است، افزود: تغییر و تحول در بانک مرکزی تا حدود کمی موضوع پرداخت سپرده‌ها را تحت تاثیر قرار داده و سبب تاخیر در پیگیری فرآیند اجرایی شده، لذا تاکید شد که بانک‌های عامل مدارک را از سپرده گذاران دریافت کنند تا سپرده آنها پرداخت شود.

وی تصریح کرد: مقرر شده درباره افرادی که حساب مشترک دارند همانگونه که تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شد، سقف یک میلیارد تومان نیز پرداخت شود.

 

منبع:خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند