کد خبر: 205036

۷۰ درصد بانک‌های خاورمیانه ناکارآمدی امنیت سایبر دارند

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که دو سوم بانک‌های خاورمیانه به لحاظ امنیت سایبر در وضعیت نامطلوبی قرار دارند.

پارلمان انگلستان هدف حمله سایبری قرار گرفت
سرویس اقتصاد جهان -

تحقیقات اخیر نشان می‌هد که ۷۱ درصد از مدیران عامل بانک‌‎ها در خاورمیانه به دلیل عدم مدیریت کارآمد در حوزه ریسک‌های امنیت سایبر در معرض از دست دادن شغل خود هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال تحقیقات حاکی از آن دارد که فقط ۲۱ درصد از بانک‌های خاورمیانه که دارایی آنها بیش از ۱۰ میلیارد دلار است دارای مدیر امنیت اطلاعات هستند که بطور مستقیم، مشکلات بوجود آمده را به مدیر عامل بانک گزارش می‌کند؛ در واقع این پُست کلیدی به مدیریت تهدیدات جدی امنیت سایبر می‌پردازد؛ در حالیکه ۳۵ درصد از مدیران امنیت اطلاعات، خط ارتباطی مستقیمی با سطح مدیران عامل ندارند.

بر پایه این گزارش، در میان بانک‌های خاورمیانه‌ای فقدان مهارت‌های امنیت سایبر وجود دارد و اگر کارشناسان امنیت سایبر قصد تاثیرگذاری بر روی بانک‌ها را دارند، نیازمند مهارت‌های فنی و تجاری بیشتر هستند؛ ضمن اینکه تعامل کارآمد آنها با مدیران عامل و هیئت مدیره در مورد ریسک‌های که تجارت و ارزش دارایی سهام‌داران را تهدید می کند، مهم است.

 

منبع: ترید عربیا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.