۱۰ واگن غله‌بر ساخت شرکت واگن پارس اراک به ناوگان ریلی کشور پیوست

۱۰ واگن غله‌بر ساخت شرکت واگن پارس اراک به ناوگان ریلی کشور پیوست
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: 10 واگن غله بر ساخت این شرکت با تحویل به شرکت پارسیان ریل شرق به ناوگان ریلی کشور پیوست.

محمدرضا مختاری افزود: ارزش ریالی هر یک از واگن‌های مسافری ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است که برای نخستین بار در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه قرارداد اولیه ساخت واگن غله‌بر با شرکت پارسیان ریل شرق ۱۰۰ دستگاه است، بیان کرد: امکان افزایش تولید این واگن‌ها به ۴۰۰ دستگاه نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: ۱۰ دستگاه واگن غله‌بر دیگر آماده تحویل به شرکت پارسیان ریل شرق است و ۸۰ دستگاه دیگر نیز تا پایان سال به این شرکت تحویل می‌شود.

وی بیان کرد: امسال قرارداد ساخت ۳۳ دستگاه واگن مسافربری با شرکت رجاء در شرکت واگن پارس اراک منعقد شد که هم‌اکنون ۱۱ دستگاه تکمیل و آماده تحویل به این شرکت است.

مختاری ارزش ریالی هر یک از واگن‌های مسافربری را ۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۲۲ دستگاه واگن مسافری دیگر نیز تا پایان سال به شرکت رجاء تحویل می‌شود.

وی بیان کرد: همزمان با ساخت واگن‌های غله‌بر و مسافربری، ساخت انواع واگن‌های باری چهار و ۶ محوره نیز در این شرکت جریان دارد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک با بیان اینکه حقوق و مزایای کارکنان این شرکت به‌روز است و شرکت هیچ بدهکاری به کارکنان ندارد، تاکید کرد: کمبود نقدینگی بیشتر مشکل شرکت‌های بهره‌بردار است که در صورت حمایت دولت و پرداخت تسهیلات کم‌بهره، این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

وی افزود: با وجود فعالیت چندین شرکت واگن‌سازی در کشور، انتظار می‌رود وزارت صنعت، معدن و تجارت از ارائه مجوز و پروانه فعالیت به شرکت‌های جدید خودداری کند، چرا که این شرکت‌ها در میانه راه با مشکل نقدینگی روبرو می‌شوند.

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادرتخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال ۱۳۵۴ آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیرمجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل‌ونقل ریلی کشور است.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند