۱۳ هزار طرح‌ صنعتی فعال در فارس

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که بیش از ۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در کشور فعال است گفت: با افتتاح این طرح‌ها بالغ بر ۴۴۴ هزار نفر اشتغال جدید ایجاد می‌شود.

۱۳ هزار طرح‌ صنعتی فعال در فارس

طی مراسمی با قدردانی از تلاش‌های «شاهپور قنبری» مدیر سابق شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، «احمدی فتوحی» به‌عنوان مدیرعامل جدید و رئیس هیات مدیره این شرکت معرفی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ظهر امروز (پنجشنبه ۳۰ شهریور)، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در معرفی مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در کشور فعال است گفت: با افتتاح این طرح‌ها بالغ بر ۴۴۴ هزار نفر اشتغال جدید ایجاد می‌شود.

«علی یزدانی» با بیان این‌که استان فارس از استان‌های مهم کشور در صنعت و معدن است، گفت: هم‌اکنون بیش از ۴۹ هزار جواز تاسیس در کشور به‌عنوان طرح صنعتی صادر شده و فعال است که بیش از ۲۶۷۵  طرح آن مربوط به استان فارس است که بخش زیادی از آن‌ها در شهرک‌های صنعتی فارس مستقر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: در کل کشور ۸۴ هزار و ۹۵۶ واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری فعال است که بیش از ۴۲۶۱ واحد آن در استان فارس فعال است.

وی گفت: هم‌چنین از ۳۹۸ خوشه صنعتی شناسایی شده در کشور ۱۴ خوشه آن در استان فارس فعال است که نشان از تعامل بنگاه‌های کوچک و بزرگ در این استان دارد.

یزدانی با اشاره به پایش طرح‌های بالای ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی از وجود ۱۳هزار طرح با اشتغال ۴۴۴ هزار نفر در کشور خبر داد و  خاطرنشان کرد: در استان فارس نیز هم‌اکنون بیش از ۲۹۷ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد وجود دارد که امیدواریم با حضور مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی در استان فارس تا پایان امسال بخش زیادی از این طرح‌ها که اشتغال نزدیک ۹ هزار نفری را به همراه دارد به نتیجه برسد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که برنامه‌های شهرک‌های صنعتی در راستای اقتصاد مقامتی دنبال می‌شود افزود: معتقدیم امروز تولید اشتغال نیازمند همت جمعی و وجدان کاری است و توسعه با هم‌گرایی و همراه شدن با هم امکان‌پذیر است.

وی همچنین خواستار حمایت از شهرک‌های صنعتی و تخصیص اعتبارات بیشتر شد و گفت: تنها ۱۴ درصد تخصیص‌های ملی داشتیم که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس اعتبارات بیشتری تخصیص یابد.

یزدانی به موضوع پرداخت تسهیلات رونق تولید به صنعتگران اشاره کرد و گفت: تا امروز صبح بیش از ۲۵ هزار و ۶۵۳ بنگاه برای گرفتن تسهیلات طرح رونق تولید که ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: قبول داریم نرخ تسهیلات ۱۸ درصد است اما با همین تسهیلات در سال قبال ۱۸۶ بنگاه کوچک که راکد بوده‌اند در شهرک‌های صنعتی در حوزه صادرات فعال شدند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: در شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۲۰ درصد رشد واگذاری زمین و بیش از ۲۰ درصد رشد در زمینه تعداد انعقاد قراردادها در شهرک‌های صنعتی داشته‌ایم.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید