موضوعات داغ:

155 تعاونی دانش‌بنیان در کشور فعال هستند

155 تعاونی دانش‌بنیان در کشور فعال هستند

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: 155 تعاونی دانش‌بنیان در کشور فعال هستند که برای گسترش آن‌ها تلاش می‌کنیم.

سید حمید کلانتری روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قزوین افزود: توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان را جزو اهداف مهم خود قرار داده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اظهار کرد: با تشکیل این دسته از تعاونی‌ها، ایده‌های نخبگان و پژوهشگران با سهولت بیشتری تبدیل به محصول و ثروت می‌شود.

کلانتری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نیاز روستاها به داشتن تعاونی‌های مختلف، اظهار کرد: تقویت بخش تعاون در روستاها را نیز جزو اولویت‌های کاری خود قرار داده‌ایم.

کلانتری اظهار کرد: تشکیل و توسعه تعاونی‌ها در روستاها و جمع آوری سرمایه‌های اندک و تبدیل آن به طرح‌های اقتصادی از بهترین راهکارها در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در نقاط روستایی است.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه تعاون محدودیت خاصی ندارد، اظهار کرد: به عنوان نمونه 14 بیمارستان در کشور به شکل تعاونی فعالیت می‌کنند که نشانگر گستردگی فضا برای کار در این حوزه است.

وی در ادامه به فعالیت 93 هزار تعاونی در کشور اشاره کرد و گفت: برای تقویت تعاونی‌های محصولی، تامین نیاز و شهرستانی ظرفیت‌های مناسبی داریم.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تقویت بخش تعاون از اهداف مهم اقتصادی دولت به شمار می‌رود و در همین زمینه ظرفیت‌های مناسبی ایجاد شده است.

کلانتری ادامه داد: ارائه تسهیلات به میزان 120 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اقتصادی در سطح روستاها پیش‌بینی شده است که البته روند جذب آنها چندان مناسب نیست در صورتی که باید از این فرصت به منظور ایجاد اشتغال و بهبود وضع معیشتی روستاییان بهتر بهره‌مند شد.

وی خاطرنشان کرد: باید با همت مسئولان استانی روند جذب اعتبارات مربوط به ارائه این تسهیلات که تعاونی‌ها نیز امکان بهره‌مندی از آنرا دارند، سرعت بگیرد.

 

منبع: اکونومیست

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند