موضوعات داغ:

آخرین اخبار از حادثه دلخراش انفجار معدن آزادشهر

آخرین اخبار از حادثه دلخراش انفجار معدن آزادشهر

معدن زغال سنگ آزادشهر به علت عدم ایمنی و انتشار گاز متان دچار انفجار شد؛ عملیات امدادی همچنان ادامه دارد، هم‎اکنون از فاصله 50 متری ورودی تونل اصلی بوی گاز استشمام می‎شود و طبق گزارش‌ها همه 35 کارگر محبوس در تونل جان باختند. ساعت 12:5 دقیقه ظهر دیروز، انفجاری در معدن زغال سنگ در منطقه خوش‌ییلاق

معدن زغال سنگ آزادشهر به علت عدم ایمنی و انتشار گاز متان دچار انفجار شد؛ عملیات امدادی همچنان ادامه دارد، هم‎اکنون از فاصله 50 متری ورودی تونل اصلی بوی گاز استشمام می‎شود و طبق گزارش‌ها همه 35 کارگر محبوس در تونل جان باختند.

ساعت 12:5 دقیقه ظهر دیروز، انفجاری در معدن زغال سنگ در منطقه خوش‌ییلاق استان گلستان به وقوع پیوست که طی آن تعدادی از کارگران مصدوم و تعدادی نیز در زیر آوار محبوس شدند. تلاش امدادگران برای نجات حادثه‌دیدگان ادامه دارد.

خروج پیکر آخرین معدنچی از آوار زمستان یورت

معاون مدیر کل بحران استانداری گلستان می‌گوید پیکر آخرین کارگر معدنچی زمستان یورت از زیر آوار تونل شماره 1 خارج شد. وی در عین حال می‌گوید عملیات آواربرداری همچنان ادامه داد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

ادامه عملیات آواربرداری برای دسترسی به تنها پیکر معدنچی زمستان یورت

حمیدرضا منتظری معاون مدیر کل بحران استانداری گلستان اظهار داشت: عملیات آواربرداری برای دسترسی به تنها معدنچی باقی‌مانده معدن زمستان یورت همچنان ادامه دارد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

کشف پیکر آخرین معدنچی مدفون در زمستان یورت

پیکر آخرین معدنچی معدن زمستان یورت که به همراه 43 معدنچی دیگر در جریان حادثه انفجار روز چهارشنبه گذشته (سیزدهم اردیبهشت ماه) در زیر آوار مانده بود، توسط تیم امداد کشف شده است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

احتمال وجود یک جسد دیگر وجود دارد

حمیدرضا منتظری (معاون مدیریت بحران استانداری گلستان) از احتمال وجود یک جسد دیگر در زیر آوار خبر داد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

کشف پیکری دیگر از معدن زمستان یورت

سخنگوی کمیته بحران استان گلستان از کشف پیکر بی‌جان چهل و سومین کارگر جان‌باخته در حادثه معدن یورت خبر داد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

کشف پیکر بی‌جان ۷ کارگر در معدن یورت

حمیدرضا منتظری، معاون مدیریت بحران استانداری گلستان از کشف پیکر بیجان ۷ کارگر در نیمه‌شب سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ خبر داد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

حضور خانواده‌های معدنچیان در سردخانه آزادشهر

خانواده‌های جان‌باختگان حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر برای تشخیص جنازه‌های خارج شده در سردخانه حاضر شدند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

جسد ۱۳ کارگر معدن کشف شد

صادق‌علی مقدم، مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان در خصوص آخرین وضعیت جستجو در معدن یورت آزاد شهر گفت: «جسد ۱۳ نفر از کارگران معدن که جان خود را از دست داده بودند، شناسایی شده و در حال حاضر کار آماده‌سازی آن‌ها برای انتقال به بیرون معدن در حال انجام است.»

تاکنون اجساد ۳۵ معدنچی از داخل تونل این معدن کشف شده است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

فرض اولیه علت انفجار معدن تایید شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از جلسه با کمیته حقیقت‌یاب حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که باعث مرگ تعدادی از معدن‌کاران شد، با بیان این که فرض اولیه از علت وقوع این حادثه تایید شده، از فرصت یک هفته‌ای به کمیته حقیقت‌یاب برای اعلام علت اصلی انفجار در معدن خبرداد. متن خبر را اینجا بخوانید.

خودروهای لوکس معدنچیان جان‌باخته

وسیله تردد معدنچیان جان‌باخته تنها چند دستگاه موتور سیکلت بوده است. خبر را اینجا بخوانید.

نماینده مقام معظم رهبری در محل حادثه معدن آزادشهر حضور یافت

وحید حقانیان به عنوان نماینده ویژه مقام معظم رهبری صبح امروز با حضور در محل حادثه معدن آزادشهر از اقدامات امدادرسانی به معدنچیان این معدن بازرسی کرد. متن خبر را اینجا بخوانید.

کارگران برای زنده ماندت تن به هر کار سختی می‌دهند

سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با تاکید بر اینکه کارگران برای به دست آوردن حداقل‌های معیشتی خود در شرایط سخت اقتصادی جامعه از حداقل‌های ایمنی چشم‌پوشی کرده و ناگزیر تن به هر کار سختی می‌دهند، گفت: در هر کارگاهی کارفرما مسئول حفظ ایمنی کارگران خود است اما اگر دستگاه‌های ذی‌ربط و مرکز حفاظت فنی و بهداشت کار بازرسی‌های دوره‌ای ایمنی را به طور مرتب انجام می‌دادند یقینا از ابعاد ضایعه حادثه معدن آزادشهر هم کاسته می‌شد. متن خبر را اینجا بخوانید.

نشت گاز عامل حادثه معدن آزادشهر نبود

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حادثه معدن زمستان یورت به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی مندرج در دستورالعمل‌های معادن زغال‌سنگ رخ داده است. متن خبر را اینجا بخوانید.

پیام تسلیت مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در پی حادثه دلخراش معدن گلستان،که موجب جان باختن تعدادی از کارگران شد، پیام تسلیت دادند. متن خبر را اینجا بخوانید.

ضعف آموزش، مقصر اصلی در حوادث معدنی

رئیس خانه معدن می‌گوید باید به آموزش نیروی انسانی در معادن به دید یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد. متن خبر را اینجا بخوانید.

سهل‌انگاری مدیران منجر به بروز حادثه شد

یک فعال معدنی بر این باور است که بروز حادثه در معدن زغال سنگ استان گلستان نتیجه سهل‌انگاری مدیران در آموزش نیروی انسانی است. متن خبر را اینجا بخوانید.

رئیس جمهور تسلیت گفت

رئیس جمهوری در پیامی ضمن تسلیت کشته شدن تعدادی از کارگران زحمتکش در حادثه معدن آزادشهر استان گلستان و همچنین آرزوی شفای کامل برای مصدومین این حادثه تاکید کرد که «لازم است همه بخشها و نهادها با هماهنگی از تمامی امکانات در دسترس برای تسریع امدادرسانی و به خصوص نجات محبوسین، بهره‌گیری نمایند.» متن پیام رئیس جمهور را در اینجا بخوانید.

برگزاری جلسه شورای تامین

02.24/ دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان گلستان: قرار است جلسه شورای تامین با حضور وزیر کار و وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل حادثه انفجار معدن آزادشهر برگزار شود.

02.11/ نیروهای امدادی همچنان در حال خارج کردن اجساد از داخل معدن هستند.

01.40/ عملیات اکسیژن رسانی به اعماق معدن در حال انجام است. آواربرداری همچنان ادامه دارد.

01.00/ وزیر کار اعلام کرد: در حادثه انفجار معدن 35 کارگر جان باختند.

حدودا 14 جسد دیگر در معدن است

00.20/ با انتقال 21 جسد از کارگران معدن ذغال سنگ یورت آزادشهر عملیات انتقال اجساد به شهرستان آزادشهر آغاز شد.

هم اکنون 16 جسد از طریق آمبولانس به شهرستان آزادشهر و شهرهای اطراف انتقال یافتند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان حدود 32 تا 35 معدن در حادثه انفجار در داخل معدن محبوس شدند و 21 جسد کشف شده از این تعداد است.

وی تصریح کرد: حدودا 14 جسد دیگر در معدن است که احتمالا این آمار کمی بیشتر باشد.

تائید مرگ 21 معدنچی

00.10/ مدیرکل مدیریت بحران استاتن گلستان مرگ 21 معدنکار را تائید کرد.

23:00/ رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان: این جنازه‌ها مربوط به معدن‌کارانی است که برای کمک به مصدومان وارد معدن شده بودند و این آمار مجزا از 32 معدن‌کار حبس شده در معدن است. هم اکنون 600 متر از معدن پاکسازی شده و در حال حفر معدن تا 1500 متر هستند. هنوز وزیر صنعت و وزیر کار در محل حادثه حاضر نشده‌اند.

خروج 21 جنازه از زیر آوار

22:45/ رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان : لحظاتی پیش ٢١ جنازه از معدن خارج شده است. این حادثه تاکنون ٦٩ مصدوم داشته است.

21.20/ مدیرکل بحران گلستان: امکان انفجار دوباره معدن وجود دارد. مردم به محل حادثه نزدیک نشوند.

آخرین آمار از تعداد محبوس شدگان

20.40/ صادقعلی مقدم مدیرکل مدیریت بحران گلستان: طبق آخرین بررسی‌های و اطلاعات دریافتی از مسوولان شرکت زغال سنگ یورت آزادشهر تعداد محبوس شدگان در این معدن 35 نفر اعلام شد.

آمار ضد و نقیض درباره کشته‌های حادثه معدن

20.00/ رضا صابری رئیس شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس با اعلام اینکه تا این لحظه هیچ مصدومی در حادثه انفجار معدن آزادشهر فوت نکرده است، گفت: اسامی افراد منتقل شده به بیمارستان شهید مطهری و وضعیت آن نیز اعلام شده است.

«وان تراتور» به کمک امدادگران معدن آزادشهر آمد

20.03/ با اضافه شدن دستگاه هوادهی پیشرفته (وان تراتور) کار دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر سرعت بیشتری گرفت.
این دستگاه مخصوص تجهیزات فنی تونل است و کمک می‌کند اکسیژن سریع‌تر وارد تونل ورودی معدن شود.
راه ورودی و خروجی معدن زمستان یورت آزادشهر فقط از یک تونل بود که به همین علت کار امداد و نجات را سخت کرده است.

اسامی 28 نفر دیگر از حادثه‎دیدگان

18.20/ اسامی 28 نفر دیگر از حادثه‎دیدگان: عباس عادلی، روح‎الله سوسرایی، حسن علیخانی «شاه‎رضا»، علی‎محمد کمال‎وطن، حسین میردار، حسن علیخانی «برزعلی»، حسین محمودی، شهمرادی، تقی طاهردوست، خادم میردار، علی گنجی‎وطن، مهدی اونق، عزت نکویی و سیدمحمد میرعرب از جمله مصدومان این حادثه هستند.

از دیگر حادثه‎دیدگان اسامی عقیل سوسرایی «یحیی»، جهانگیر سارانی، علی مسعودی، حسن رجبلو، محمد نصرتی، محسن زمانی، حسن سوسرایی «رمضان»، حبیب کمالی، قدرت نکویی، علی قانچی، عبدالله محمدی، علی‎اصغر علیخانی، حسن مسعودی و موسی بهشتی به چشم می‎خورد.

تونل آسیب دیده و امدادرسانی به سختی انجام می‌شود

18.12/ مدیرکل بحران گلستان: علی‌رغم نیروهای امدادی که از شهرهای گوناگون از صبح فرستاده شده، نجات کارگران محبوس در معدن زمستان یورت انجام نگرفته و تونل آسیب دیده است.
کار بسیار پیچیده است و هر اشتباهی ممکن است فاجعه به بار بیاورد. لذا کار آهسته و با دقت انجام می‌شود.
امیدواریم افراد محبوس زنده باشند ولی تا زمانی که به تونل دست پیدا نکنیم نمی‌توان چیزی گفت.
تشکیل اتاق بحران

17.50/ اتاق بحران استان با حضور استاندار گلستان در محل حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تشکیل شد.

جسد 2 کارگر از زیر آوار خارج شد

17.40/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان: هفت نفر از کارگرانی که برای نجات مجروحان و محبوس شدگان به داخل عمق تونل رفته بودند دچار مشکل تنفسی شده و توسط بالگرد به بیمارستان منتقل شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه دو جسد از کارگران معدن‎کار از زیر آوار خارج شده است از بستری شدن 25 کارگر معدن زغال‎سنگ در بیمارستان خبر داد.
کارگران در عمق 1800 متری حبس شده‌اند

17.20/ مدیرعامل هلال‌احمر گلستان: نیروهای امدادی تنها تا عمق 800 متری معدن زمستان یورت رسیده‌اند/ کارگران در عمق 1800 متری حبس شده‌اند.

آغاز حفر تونل فرعی برای دسترسی به معدنچیان محبوس شده

17.11/ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان: آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ آزادشهر آغاز شد. وجود گاز زیاد در تونل معدن دسترسی به معدنچیان محبوس شده را دشوار کرده است.

انتقال 36 مصدوم به بیمارستان

17.10/ پیر حسین کولیوند گفت:در این حادثه 36نفر مصدوم شدند که از این تعداد 19 مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه آزادشهر منتقل شدند و 11مصدوم هم به بیمارستان خاتم انبیا گنبد و 5مصدوم نیز به بیمارستان شهید مطهری گنبد انتقال یافتند.

به کارگران محبوس شده دسترسی وجود ندارد

17.00/مدیرکل مدیریت بحران گلستان: نیروهای امدادی هنوز به کارگران محبوس شده در معدن زمستان دسترسی ندارند/ این کارگران در عمق 1800 متری حبس شده‌اند.
سپاه برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه وارد میدان شده و نخستین مرحله خروج مصدومان توسط سپاه صورت گرفته است.

تا این لحظه این حادثه هیچ فوتی نداشته است

16.10/ سرپرست اورژانس کشورگفت:فوت کارگر معدن هنوز مورد تأئید ما نیست. 19 مصدوم به بیمارستان حضرت معصومه و 9 مصدوم به بیمارستان گنبد قائم منتقل شدند. 50 نفر در ضلع جنوبی و 40 نفر در ضلع شمالی معدن محبوس هستند.
حضور نیروهای امدادی در محل ریزش معدن/جزئیات در دست نیست

16.08/ سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نیروهای امدادی در محل حادثه ریزش معدن زغال سنگ حضور دارند اما جزئیات حادثه هنوز در دست نیست.
بهنام سعیدی  گفت: به گفته مسئولان حاضر در محل حادثه، نیروهای هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند.

وی تصریح کرد: نیروهای مدیریت بحران و امدادی از مرکز استان به سمت آزادشهر حرکت کرده‌اند و در محل مستقر شده اند.

سعیدی گفت: جزئیات دقیق از علت حادثه و تعداد تلفات آن هنوز به دست نیامده و در حال بررسی اوضاع هستیم.

احتمال مسمومیت با گاز برای نیروهای امدادی معدن گلستان/ اعزام تیم‌های فنی و سگ‌های زنده‌یاب به محل انفجار

16.00/اسدالله قره‌خانی الوستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول با اشاره به حادثه انفجار امروز در معدن ذغال‌سنگ آزادشهر گلستان اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از مصدومان و محبوس شدگان این حادثه مشخص نیست چرا که اگر تغییر شیفت در مدت زمان انفجار رخ داده باشد امکان افزایش آمار مصدومان یا کاهش آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد بی‌احتیاطی سیم‌های فنی سبب بروز این حادثه شده باشد گفت: همه نهادها اعم از هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی و .. مشغول فعالیت بوده تا اقدامات لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام دهند.

به گزارش فارس،قره‌خانی الوستانی با اشاره به اینکه احتمال مسمومیت با گاز برای تیم‌های فنی که جهت کمک به حادثه‌دیدگان رفتند وجود دارد گفت:‌از استان‌های همجوار سگ‌های زنده‌یاب و تیم‌های فنی به منطقه حادثه‌دیده اعزام شدند.

نماینده مردم علی‌آباد کتول خاطر نشان کرد: در صورتی که کمک به حادثه‌دیدگان با دقت انجام نگیرد احتمال بروز حادثه مجدد وجود داشته و ممکن است خود نیروهای امدادی نیز دچار مشکل شوند.

تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر

15.10/ رئیس کل دادگستری گلستان: علت حادثه در دست بررسی است و هنوز گزارشی مبنی بر عمدی بودن آن اعلام نشده است.

اسامی مصدومان حادثه تا این لحظه

15.00/ پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور اسامی مصدومین حادثه انفجار معدن زغال سنگ آذرشهر را به شرح زیر اعلام کرد:

علی گنجی‌وطن، محمد میرعرب، عزیز نکویی، تقی جلاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، حسین میرداروطن، حسن علیخانی، محمد نصرتی، علی مسعودی، جهانگیری سارانی.
احتمال محبوس شدن 80 کارگر/ انتقال مصدومان به بیمارستان حضرت معصومه آزادشهر

14.50/ پیرحسین کولیوند در رابطه با حادثه انفجار در معدن ذغال سنگ گلستان گفت: از زمان وقوع انفجار تا این لحظه 12 کارگر معدن سالم از زیر آوار درآمده و 4 نفر به بیمارستان حضرت معصومه(س) آزادشهر اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این معدن شامل دو قسمت بوده که 40 نفر در یک قسمت معدن و 30 تا 40 نفر دیگر در سمت دیگری از معدن گرفتار شدند، عنوان کرد: وضعیت یک نفر از مصدومین به شدت وخیم بوده و سایر مصدومان نیز به دلیل کمبود اکسیژن دچار مشکل شده‌اند.

کولیوند خاطرنشان کرد:‌ اورژانس 14 دستگاه آمبولانس به محل اعزام کرده و نیروهای ما در کنار سایر نیروهای امدادی مشغول کمک به حادثه دیدگان هستند.

وی خاطرنشان کرد: اخبار تکمیلی در این زمینه بزودی اعلام می‌شود.

انفجار در معدن زغال‌سنگ در گلستان/40 کارگر در زیر آور محبوس هستند

14.15/شاهین فتحی  با اشاره به اینکه احتمالاً 55 نفر در اثر این انفجار دچار حادثه شده‌اند، گفت: آمار اولیه مصدومان 15 نفر بوده که 6 نفر آنها توسط اورژانس و هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: طبق گزارش کارگران حاضر در معدن، احتمالاً 40 نفر زیر آوار محبوس شده که 6 تیم عملیاتی در حال کمک به حادثه دیدگان هستند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند