کد خبر: 189390

۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور شناسایی شد

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پنج هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های درون و بیرون‌شهری کشور شناسایی شده است.

سرویس کسب‌وکار -

سردار تقی مهری روز پنجشنبه در حاشیه نشست با کارکنان فرماندهی انتظامی استان سمنان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد، ۲ هزار مورد مربوط به جاده‌های درون شهری و سه هزار و ۴۰۰ مورد مربوط به جاده‌های بیرون‌شهری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اظهارداشت: در سال‌های گذشته بیش از هشت هزار نقطه حادثه‌خیز در محورهای ارتباطی درون و بیرون شهری کشور وجود داشت که با اتخاذ تدابیر راهبردی و بهسازی محورها در چند سال گذشته حدود سه هزار نقطه از مدار خطرآفرینی خارج شده است.

وی با بیان این که در هشت ماه سال جاری میزان تصادفات جاده‌ای در محورهای ارتباطی کشور کمتر از یک درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت، خاطرنشان کرد: در ۱۰۱ نقطه کشور مانند گردنه‌ها، ماموران پلیس راهور حضور فیزیکی دارند.

سردار مهری ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد حوادث رانندگی در محورهای ارتباطی استان سمنان ناشی از واژگونی خودروهاست که این رقم در متوسط کشور حدود ۳۵ درصد است.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: در سال ۱۳۸۴ کمتر از ۷٫۵ میلیون خودرو در محورهای ارتباطی کشور تردد می‌کردند که اکنون این رقم با افزایش سه برابری، به بیش از ۲۱ میلیون خودرو رسیده است.

سردار مهری تصریح کرد: همچنین در سال ۱۳۸۴ در محورهای درون و برون‌شهری کشور حدود ۴۵۰ هزار موتور سیکلت تردد می‌کردند که این رقم اکنون به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مورد رسیده است.

وی با بیان این که برای اعمال قانون وسایل نقلیه متخلف، ۱۷۰ کد در نظرگرفته شده است، تصریح کرد: افزایش ایمنی و کاهش تصادفات دلیل اصلی صدور قبض جریمه است.

بیش از ۶۶۰ کیلومتر محور اصلی تهران-مشهد در استان سمنان قرار دارد. حدود ۴۰ دستگاه دوربین هوشمند کنترل سرعت بر تردد خودروها در محورهای استان سمنان نظارت دارند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.2)
739000
1500
سکه امامی (%0.11)
1833000
2000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.