75 میلیون نفر رباخوار شده‌اند/سود بانکی سرمایه‌گذاری مطمئن در ایران

با سرمایه‌گذاری مطمئن در بانک‌ها و پرداخت سودهای بانکی انگیزه سرمایه‌گذاری و تولید در کشور از بین رفته است که همین امر موجب شده که 75 میلیون نفر رباخوار داشته باشیم.  محسن حاجی بابا – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران – با اعتراض به روند بانکداری کشور و سود بانکی گفت: روند سود بانکی

با سرمایه‌گذاری مطمئن در بانک‌ها و پرداخت سودهای بانکی انگیزه سرمایه‌گذاری و تولید در کشور از بین رفته است که همین امر موجب شده که 75 میلیون نفر رباخوار داشته باشیم.

 محسن حاجی بابا – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران – با اعتراض به روند بانکداری کشور و سود بانکی گفت: روند سود بانکی به نحوی است که موجب می‌شود سرمایه‌گذاری در کشور کاهش یابد.

وی ادامه داد: زمانی که سود بانکی بالا است چه دلیلی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. افراد می توانند پول‌های خود را در داخل بانک ها قرار داده و بدون هیچ زحمتی ماهانه سود آن را دریافت کنند.

حاجی بابا با تاکید بر این‌که‌ نقش اتاق بازرگانی مشورت‌دهی است خاطرنشان کرد: عدم درخواست مشاوره از اتاق ایران و تهران تبعاتی را به جای گذاشته است.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این‌که باید انگیزه نگه داشتن پول را بالا برد خاطرنشان کرد: باید شرایطی را به وجود آورد که دیگر بازار طلا، سکه، ارز و مسکن جذابیت نداشته باشد.

به گفته وی ، درآمد مطمئن سود بانکی بدون مالیات، عوارض، تعزیرات و زحمت رقابت تولید و سرمایه‌گذاری‌ را به شدت کاهش می‌دهد.

حاجی بابا ادامه داد: تحریم‌ها برای ما 10 درصد هزینه مالی داشت نه هزینه توقف اقتصادی. زیرا همه واحدهای تولیدی یک راه برای پیدا کردن قطعات و مواد اولیه خود پیدا کرده‌اند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پایان با تاکید بر این‌که مطمئن باشید در سال 93 رشد سرمایه‌گذاری نخواهیم داشت، گفت: چون سودهای بانکی سرمایه‌گذاری مطمئنی شده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند