8 میلیون گوشی هوشمند در دست ایرانی‌ها

گفته می‌شود در حال حاضر حدود 8 میلیون تلفن هوشمند در دست مشترکان ایرانی قرار دارد. به گزارش ایسنا، رضا رشیدی صبح امروز در هفتمین همایش ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر حدود هشت میلیون تلفن همراه هوشمند در دست مشترکان ایرانی قرار دارد که البته این رقم جای رشد بیشتر دارد.

گفته می‌شود در حال حاضر حدود 8 میلیون تلفن هوشمند در دست مشترکان ایرانی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، رضا رشیدی صبح امروز در هفتمین همایش ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر حدود هشت میلیون تلفن همراه هوشمند در دست مشترکان ایرانی قرار دارد که البته این رقم جای رشد بیشتر دارد.

این کارشناس درعین حال عنوان کرد:‌ در حال حاضر حدود 130 میلیون فارسی زبان در دنیا وجود دارد که برخی از آنها به غیر از ایران در کشورهای فارسی زبان همسایه مانند تاجیکستان سکونت دارند و این تعداد فارسی زبان در دنیا می‌تواند بازار خوبی ایجاد کند تا ما در صورت توسعه خدمات خود بتوانیم از این بازار استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که شبکه‌های اجتماعی نقش بسیاری در دنیای امروز پیدا کرده‌اند اظهار کرد: بسیاری از شبکه‌های اجتماعی موبایلی به سادگی و بدون بازاریابی توانسته‌اند با حدود 50 کارمند این کار را انجام دهند و طبق آمارهایی که وجود دارد از میان 50 میلیارد پیامی که در این شبکه‌ها به صورت روزانه ارسال می‌شود حدود 99.9 درصد از آن‌ها به درستی منتقل می‌شوند.

رشیدی در ادامه با اشاره به این که رتبه صدم ایران در زمینه فن‌آوری اطلاعات در دنیا رتبه چندان جالبی نیست، اظهار کرد:‌ در حال حاضر اگر چه ما توانسته‌ایم با حدود 90 میلیون مشترک به رتبه اول منطقه تبدیل شویم اما همچنان در حوزه 3G و بهره گیری از تلفن‌های هوشمند سهم کمی داریم و این رقم در کشورهایی مانند عربستان به مراتب بیش از این‌ها است.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر ما در شاخص‌های مختلفی که در سطح دنیا بررسی شده در حوزه ICT رتبه صد را به خود اختصاص داده‌ایم که این واقعا جایگاه ما نیست درخاورمیانه هم متاسفانه در جایگاه دهم قرار داریم در حالی که با جمعیت و منابعی که ایران در اختیار دارد باید اوضاع ما به مراتب بهتر از این باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند