۹ ایستگاه بهره‌برداری شده خط هفت مترو در اولویت ایمن‌سازی

مدیرعامل شرکت مترو از ایمن‌سازی 22 کیلومتر از خط هفت مترو با 9 ایستگاه در فاز اول خبر داد.

۹ ایستگاه بهره‌برداری شده خط هفت مترو در اولویت ایمن‌سازی

مهندس علی امام در مورد پروژه ایمن‌سازی خط هفت مترو که چندی پیش به علت عدم ایمنی تعطیل شده بود با بیان اینکه تصمیم بستن فعالیت خط هفت مترو، تصمیم مدیریتی سختی بود، گفت: چرا که مردم از این خط استفاده می‌کردند اما متعاقبا پس از بهره‌برداری مراجع قانونی مختلف از جمله وزارت کشور و… با شهرداری نامه‌نگاری کردند که ایمنی این خط تازه افتتاح‌شده کامل نیست و باید تعطیل شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: شهرداری تهران در دروه مدیریتی جدید برای بررسی وضعیت خط هفت مترو، کار کارشناسی فشرده‌ای را با همکاری اعضای کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران، مدیران و کارشناسان شرکت بهره‌برداری مترو و شرکت مترو انجام دادند که معاون حمل‌ونقل ترافیک نیز مدیریت این کارگروه را بر عهده داشت و نهایتا جمع‌بندی کارشناسی این شد که در شرایط فعلی ریسک بهره‌برداری از خط هفت مترو بالا و بهتر است که چندماهی تعطیل شود تا استانداردهای ایمنی را به طور کامل کسب کند و مجددا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت مترو در پاسخی مبنی بر اینکه آیا ایمن‌سازی خط ۶ماهه به اتمام می‌رسد؟ افزود: بخشی از تملکات این پروژه انجام شده است اما به هر حال کار فشرده‌ای را در ایمن‌سازی خط داریم، چرا که برخی از تجهیزات باید از کشورهای خارجی خریداری شود اما خوشبختانه پیمانکاران مربوطه پای کار هستند و از زمانی که تصمیم به ایمن‌سازی این خط گرفته شد، جلسات فشرده‌ای با پیمانکاران و مشاوران برگزار کردیم، چرا که تمام تلاشمان این است در مدت ۶ماه و اگر امکانش باشد در آستانه نوروز این خط به بهره‌برداری برسد.

امام افزود: تلاش ما این است که در فاز اول ۲۲ کیلومتر و ۹ ایستگاهی که پیش از این افتتاح شده بود را به حد استاندارد برسانیم تا مردم استفاده بی‌دغدغه‌ای داشته باشند و بعد از آن به تدریج ایستگاه‌های افتتاح‌نشده را تکمیل و به مدار افتتاح برسانیم.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید