اعزام ATM سیار و پول نقد به مناطق زلزله‌زده

دبیرکل شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اعلام کرد: همه شعب بانک‌های استان کرمانشاه به جز شهرستان سرپل ذهاب فعال و آماده خدمت‌رسانی به هموطنان هستند.

اعزام ATM سیار و پول نقد به مناطق زلزله‌زده

علیرضا قیطاسی با ابراز همدردی با هموطنان زلزله‌زده در غرب کشور درباره فعال نبودن بانک‌ها در شهرستان سرپل ذهاب گفت: از آنجا که زیرساخت‌های خدمت‌رسانی بانک‌ها در این شهرستان به دلیل زلزله آسیب دیده و برق این شهرستان قطع بود، امکان فعالیت شعب وجود نداشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: با این حال با کمک کمیسیون بانک‌های استان کرمانشاه، کامیون‌های سیار بانک‌های ملی و صادرات ایران برای خدمت‌رسانی به مردم شهرستان سرپل ذهاب به منطقه اعزام شدند.

قیطاسی تاکید کرد که پول نقد کافی با هماهنگی شورای هماهنگی بانک‌های دولتی به استان کرمانشاه ارسال شده و جای هیچ نگرانی در تامین نقدینگی وجود ندارد.

محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌های خصوصی نیز اعلام کرد که همه شعب بانک‌های خصوصی در استان کرمانشاه فعال است و خدمت‌رسانی به هموطنان ادامه دارد.

زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند. شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در اغلب استان‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.

محل وقوع، استان کرمانشاه حوالی ازگله و در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داده است.

همچنین پس‌لرزه‌هایی به بزرگی ۴٫۶ و ۴ ریشتر این منطقه را لرزاند که همچنان ادامه دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین‌لرزه بیش از ۳۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به ۳۹۵۰ نفر رسیده است.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید