گزارش تجارت‌نیوز از رویداد «جاده ابریشم» در تهران

استارت‌آپی که استارت‌آپ‌ها را معرفی می‌کند/اعلام نتایج مسابقه استارت‌آپ‌های برتر ایرانی

استارت‌آپی که استارت‌آپ‌ها را معرفی می‌کند/اعلام نتایج مسابقه استارت‌آپ‌های برتر ایرانی

چهار تیم تهرانی با نام‌های کوریدورز، دیالوگ، سه سوت جابز و این پین به ترتیب رتبه اول تا چهارم این رقابت‌ها را در تهران به خود اختصاص دادند و راهی رویداد فینال شدند.

استارت‌آپ جاده ابریشم نخستین رویداد معرفی کننده استارت‌آپ‌های ایرانی به جامعه کارآفرینی ایران و جهان است که با هدف آشنایی با برترین شرکت‌های نوآور و نوپا موجود در کشور و همچنین تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی آسان‌تر به تجربیات موفق در سطح بین‌المللی و جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.
محمد ازلی بنیان‌گذار این رویداد است و با همراهی یک تیم به فکر تکان دادن مرزهای استارت‌آپی است. این برنامه از دو قسمت اصلی «توراستارت‌آپی» و «رویداد فینال» تشکیل شده که با فاصله‌ای چند ماهه از یکدیگر برگزار می‌شوند.
همایش تور استارت‌آپی این رویداد، از 21 مهر استارت خورده و تا اول آبان ماه ادامه دارد. این رویداد در تاریخ 29 و 30 مهر ماه در سالن مولانای دانشگاه امیر کبیر در تهران برگزار شد. تعدادی از کارشناسان نام آشنای استارت‌آپی ایران تیم داوری این رویداد را تشکیل می‌دادند و 20 استارت‌آپ شرکت کننده در تهران، نحوه کار،عملکرد و تیم خود را «پیچ» کردند. در نهایت چهار تیم تهرانی با نام‌های کوریدورز، دیالوگ، سه سوت جابز و این پین به ترتیب رتبه اول تا چهارم این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند و راهی رویداد فینال شدند.
«رویداد فینال» جاده ابریشم یا سیلک رود اسفند ماه با حضور استارت‌آپ‌های منتخب شهرهای تهران، تبریز، شیراز، مشهد و کرمان در جزیره کیش برگزار خواهد شد. در مرحله نهایی برترین‌های شهرهای مختلف ایرانی، به رقابت با هم خواهند پرداخت و در نهایت چهار استارت‌آپ برتر ایرانی در سال 97 به رای تیم داوری انتخاب و معرفی خواهند شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند