پیام شهردار تهران به نخستین استارت‌آپ محیط زیستی:

استارت‌آپ‌ها پیشتازان تحولات محیط زیستی هستند

شهردار تهران با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌ها پیشتازان حرکت به سوی شهرهای پایدار و تحقق اهداف محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی هستند،‌ گفت: استارت‌آپ‌ها ارتقای کیفیت زندگی در شهرها را دنبال می‌کنند.

استارت‌آپ‌ها پیشتازان تحولات محیط زیستی هستند

محمدعلی نجفی در پیامی به نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند، گفت: در دهه‌های اخیر شهرنشینی در جهان با رشدی روزافزون روبرو بوده است به گونه‌ای که در پایان سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در تاریخ بشر جمعیتی که در شهرها زندگی می‌کنند از جمعیت روستانشینان بیشتر شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: بر اساس آمارهای جهانی تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۷۰ درصد از جمعیت جهان در محدوده‌های شهری زندگی کنند. جمعیتی که مصرف کننده بیش از ۸۰ درصد انرژی خانگی و تولید کننده بیش از ۷۰ درصد گازهای گلخانه‌ای خواهد بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از پیام خود به این استارت‌آپ تاکید کرده است: در چنین روند شتابانی از گسترش شهرهای بزرگ چالش آینده آنها تامین منابع پایدار نظیر هوای سالم، آب سالم، غذای سالم و انرژی کافی، همچنین پایداری اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی است.

نجفی افزود: ایجاد و حمایت از رشد و توسعه همه‌جانبه شهرهای هوشمند برای دستیابی به توسعه پایدار شهری یکی از راه حل‌های کلیدی برای روبرو شدن امیدوارانه با این چالش‌هاست.

وی ادامه داد: بر این اساس استارت‌آپ‌ها پیشتازان تحولات شتابانی هستند که می‌توانند در یافتن راه حل و ایجاد مسیرهایی برای حرکت به سوی شهرهای پایدار گام بردارند و اهداف محیط زیستی، اجتماعی، اقتصادی خود را با تاکید بر ارتقای سطح کیفیت زندگی در شهرها دنبال کنند.

نجفی تاکید کرد: کلانشهر تهران به عنوان دومین ابرشهر غرب آسیا امروز پذیرای نگاه‌هایی نو، ایده‌هایی ناب و خلاقیت و نوآوری در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به ویژه بهبود محیط زیست شهری است و این رویکرد را به عنوان مبنای برنامه‌های توسعه شهری برگزیده است.

وی ادامه داد: حضور همه فرهیختگان، اندیشمندان، متخصصان و صاحبان ایده و صنعت را در نخستین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند ارج می‌نهم و برای آنان توفیق روز افزون را خواستارم.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید