استارت‌آپ اجاره ملک؛ اکازیون با امکانات ویژه

استارت‌آپ اجاره ملک؛ اکازیون با امکانات ویژه

استارت‌آپ «بانگالو» یکی از راه‌هایی است که دشواری‌های مرسوم تهیه خانه را به حداقل می‌رساند. این استارت‌آپ در آغاز کار خود را با جذب سرمایه ۱۴ میلیون دلاری آغاز کرد. این استارت‌آپ در ادامه سرماه موجود خود را به ۵۰ میلیون دلار افزایش داد.

جابجایی و نقل مکان از شهری به شهر دیگر یکی از کارهای پر دردسر جهان ماست. نقل مکان و جا افتاد در محیط جدید به خودی خود سخت و دشوار است چه رسد به اینکه قرار باشد در شهر جدید برای اقامت به دنیال خانه مناسب بگردید. عدم آشنایی با خانه‌های مناسب از یک سو و هزینه‌های بالای اجاره منازل از سوی دیگر موجب می‌شود که فرآیند نقل مکان به کاری طاقت‌فرسا تبدیل شود.

استارت‌آپ «بانگالو» یکی از راه‌هایی است که دشواری‌های مرسوم تهیه خانه را به حداقل می‌رساند. این استارت‌آپ در آغاز کار خود را با جذب سرمایه ۱۴ میلیون دلاری آغاز کرد. این استارت‌آپ در ادامه سرماه موجود خود را به ۵۰ میلیون دلار افزایش داد.

از جمله امکانات این سرویس می‌توان به یافتن خانه‌هایی با متراژ پایین، تک خوابه و همچنین هم‌خانه اشاره کرد

بانگالو نخستین استارت‌آپ در زمینه یافتن خانه در ایالات متحده نیست. برخی از این استارت‌آپ‌ها پیش از نمونه کنونی به شهرت رسیده بودند اما اهمیت بانگالو از آن جهت است که اطلاعات تکمیلی زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از جمله امکانات این سرویس می‌توان به یافتن خانه‌هایی با متراژ پایین، تک خوابه و همچنین هم‌خانه اشاره کرد. یافتن هم‌خانه از این سرویس موجب کاهش هزینه‌های کاربر می‌شود. از سوی دیگر نیز یافتن خانه با استفاده از این سرویس یه مالک کمک می‌کند مستاجر مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کرده و ملک نیز کمترین زمان خالی بماند.

یکی از مدیران اصلی این استارت‌آپ در مورد فعالیت‌هایی که این مجموعه انجام می‌دهد گفت: «خانواده‌های زیادی نیستند که توان اجاره خانه‌هایی با تعداد زیاد اتاق خواب داشته باشند. اما به دلیل ناتوانی در یافتن خانه مناسب ناچار می‌شوند که هزینه بیش از توان برای اجاره خانه بپردازند.» این استارت‌آپ با استفاده از روش‌های خلاقانه توانسته است امکان اجاره خانه با بودجه‌هایی پایین را مهیا کند. همچنین می‌توان با استفاده از این سرویس اتاق‌های محدود از یک خانه را برای اجاره در فهرست این استارت‌آپ قرار داد.

گفته می‌شود قیمت‌های این سرویس به نسبت دفاتر مرسوم ۳۰ تا ۴۰ درصد تفاوت دارد و در واقع استفاده از این سرویس مقرون بصرفه است. از دیگر خدمات ارائه شده از سوی این استارت‌آپ می‌توان به فضاهای کاری اشتراکی اشاره کرد. این فضاهای اشتراکی امکاناتی چون وای‌- فای، نظافت و خدماتی از این دست را دریافت می‌کنند که استفاده از آنها برای کسب و کارهای نوپا باصرفه‌تر خواهد بود.

در حال حاضر این استارت‌آپ مرتبط با املاک در هفت شهر بازار مناسبی برای خود ایجاد کرده است و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده به شهرهای بیشتری در ایالات متحده گسترش پیدا کند. خلیج سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس، نیویورک، پورتلند، سان‌دیگو، سیاتل و واشنگتن از جمله شهرهایی است که خدمات بانگالو در آنها قابل استفاده است. گفته می‌شود تا کنون ۷۵۰ نفر از این استارت‌آپ برای اجاره استفاده کرده‌اند.

گفته می‌شود کاربرانی که قصد استفاده از خدمات این استارت‌آپ را دارند باید اعتبار مورد نیاز را دااشته باشند و از سوی دیگر پیشینه رفتار آنها در خانه‌هایی که سکونت داشته‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد. البته این اقدامات زمان‌گیر نیست و گاهی تنها یک روز وقت برای بررسی لازم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند