تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازگشت تالیا با قیمت‌شکنی در بازار

بازگشت تالیا با قیمت‌شکنی در بازار
یکی از مسئولان تالیا از کاهش میزان تعرفه مکالمه‌ای این اپراتور خبر داد و گفت: اولین اپراتور سیم‌کارت اعتباری در نظر دارد تا با یک رقابت سالم به روزهای اوج خود بازگردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش‌شماره ۰۹۳۲ اولین کُدی است که ما را به دهه ۸۰ می‌برد. در آن سال‌ها این کُد با شعار «بگو، بخند، زندگی کن» جای پایش را در خانواده‌های ایرانی باز کرد.

فراموش نمی‌شود در آن زمان‌ خط تلفن همراه اول مختص یک‌سری اقشار جامعه بود. هر کسی نمی‌توانست از داشتن خط یا تلفن همراه بهره‌مند شود اما با آمدن تالیا خانواده‌های ضعیف‌تر هم از این مزیت بهره‌مند شدند. دسترسی برای خرید سیم‌کارت تالیا نیز آسان‌تر و بروکراسی‌های ثبت‌نام خط‌های همراه اول را به دنبال نداشت.

سال‌های ۸۳ و ۸۴ فعالیت تالیا در بخش مخابراتی به‌طور رسمی کلید خورد اما در سال‌های اخیر فعالیت این اپراتور به‌تدریج کاهش یافت.

تالیا حالا قصد دارد دوباره وارد میدان شود. ۱۴سالگی تالیا تمام شده و دوره ۱۵سالگی و جوانی را با برنامه‌های تازه قرار است دوباره آغاز کند. هرچند که در طول این ۱۴ سال هیچ‌گاه روند فعالیت پیش‌شماره ۰۹۳۲ متوقف نشده و هنوز هم ۷۰۰ هزار مشترک از خدمات این اپراتور بهره‌مند می‌شوند.

چرا تالیا به کُما رفت؟

کمتر مشترکی درباره علت و چرایی کوچ مشتریان تالیا به سمت ایرانسل و همراه اول چیزی می‌داند. ممکن است تالیایی‌ها برای ربودن گوی رقابت با دیگر اپراتورهای سیم‌کارت‌های اعتباری برنامه تازه‌ای را در ذهن پرورانده باشند. البته برخی معتقدند که بعضی از نقص‌ها همچون ضعف در آنتن‌دهی و عدم پوشش اینترنتی مناسب باعث شد که برخی کاربرها یک‌بار برای همیشه نسبت به استفاده از این خط صرف‌نظر کنند.

اقدام نو در پوشش رومینگ تالیا

در اوایل سال ۹۳ برای مدتی کوتاه شبکه تالیا از کار افتاد که با اعتراض مشترکین دوباره راه‌اندازی شد. سپس شایعاتی پیرامون ادغام تالیا با همراه اول شنیده شد ولی در نهایت این اپراتور صرفا تحت رومینگ همراه اول قرار گرفت و همکاری‌های بین این دو بیشتر شد اما نه اینکه به‌طور کامل به همراه اول اختصاص یابد.

حالا کارشناسان حوزه مخابراتی می‌گویند: امروز مشترکان تالیا هر کجای ایران باشند، می‌توانند با جستجوی دستی شبکه و انتخاب یکی از نام‌های (Taliya – TCI) یا (Taliya – MCI) یا (۴۳۲۱۱) وارد پوشش رومینگ شوند.

آیا تعرفه تالیا ارزان است؟

در همین راستا یک کارشناس بازاریابی تالیا درباره مزیت‌های تازه این شبکه به تجارت‌نیوز گفت: خوشبختانه دکل‌های مخابراتی تالیا سراسری شده و این اپراتور در تمام نقاط ایران با پوشش آنتن‌دهی مناسب فعالیت خواهد داشت. این بار قرار است تمام خدماتی که سایر اپراتورها به مردم ارائه می‌دهند، تالیا نیز هم‌راستا با آنها و البته با برخی مزایای ویژه هم‌قدم شود. البته در این فصل نوی تالیا نیز با حجم ۴٫۵ گیگابایتی قرار است جای پای خودش را در میان مشترکان باز کند که از همین ابتدا مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

مهدی شایگان از کاهش میزان تعرفه مکالمه‌ای این اپراتور خبر داد و افزود: اولین اپراتور سیم‌کارت اعتباری در نظر دارد تا با یک رقابت سالم به روزهای اوج خود بازگردد. در این بازه زمانی تعرفه مقرون به‌صرفه برای مشترکان اولین موضوعی است که برای این شرکت در نظر گرفته شده است. به‌عبارت دیگر تعرفه تالیا به تالیا ۴۹۹ ریال، تعرفه تالیا به همراه اول و تلفن ثابت ۶۰۰ ریال، تعرفه تالیا به ایرانسل و رایتل ۸۴۰ ریال است.

او اظهار کرد: تعرفه پیامک فارسی نیز ۹۹ ریال و همچنین پیامک انگلیسی ۲۴۰ ریال در نظر گرفته شده است. این تعرفه‌ها در حالی‌ است که تعرفه تالیا نسبت به تمام اپراتورهای اعتباری کمتر است.

با این اوصاف باید دید که تالیا تا چه میزان وعده‌های خودش را برای مشترکان خود عملیاتی خواهد کرد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند