مدیر بخش معاملات مسکن «شیپور» در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

راهکارهای جدید برای بازگشت قیمت مسکن به سایت‌‌ها

راهکارهای جدید برای بازگشت قیمت مسکن به سایت‌‌ها

در حالی که استارتاپ‌هایی همچون دیوار و شیپور از درج قیمت آگهی‌های مسکن و خودرو ممنوع هستند اما سایت‌های دیگر حوزه معاملات مسکن از جمله «آی‌هوم» ممنوعیتی در زمینه درج قیمت ندارند و به روال قبل نرخ‌گذاری مسکن را در پیش گرفته‌اند.

میلاد بازدار، مدیر بخش معاملات مسکن سایت «شیپور» در این زمینه به تجارت‌نیوز می‌گوید: آن طور که از سوی مقامات قضایی به ما اعلام شده تنها سایت‌های شیپور و دیوار اخطار مبنی بر حذف قیمت را دریافت کرده‌اند چرا که به نظر می‌رسد دیگر سایت‌ها از نظر تعداد مراجعه کاربران معاملات مسکن و ارایه فایل تعداد بالایی ندارند که بتواند تاثیرگذاری بر بازار داشته باشند.

او با اشاره به اینکه ما به شدت به دنبال یک راهکار ویژه برای بازگرداندن دوباره قیمت به سایت هستیم، اضافه می‌کند: به دنبال آن هستیم که به نتیجه منطقی برای درج قیمت برسیم و راه‌حل‌های متفاوتی از سوی کارشناسان هم ارایه شده و در حال بررسی بهترین راهکار هستیم.

او با بیان اینکه برای شروع قصد داریم محدوده قیمتی ارایه کنیم، اضافه می‌کند: به طور مثال می‌توانیم اعلام کنیم که قیمت یک ملک ۱۰۰ متری در خیابان یوسف آباد در بازه ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان معامله شده است. این شاخص فعلا ماهانه تعیین می‌شود اما سعی داریم آن را به بازه روزانه برسانیم.

او تاکید می‌کند: کاربران همچنان در بخش مسکن از طریق سایت ما و از مشاوران و آگهی دهنده به صورت تلفنی قیمت‌ها را پیگیری می‌کنند، چرا که فعلا نمایش قیمت از سایت حذف شده و تجربه کاربری‌ مراجعه‌کنندگان به سایت شیپور به نسبت قبل به این سو هدایت شده که با آگهی‌دهنده تماس برقرار می‌کنند و هزینه تماس کاربران بیشتر شده است. بنابراین قیمت‌ها فقط از سایت حذف شده اما آنطور نبوده که کاربران نتوانند قیمت روزانه املاک را به دست بیاورند.

بازدار با اشاره به اینکه ما همچنان معتقدیم مشکل افزایش قیمت از سوی ما نبوده و ما عملا کار خاصی نمی‌توانستیم انجام دهیم، تاکید می‌کند: ما نه قیمت‌گذار هستیم و نه تاثیرگذار بر افزایش یا کاهش قیمت، این چیزی است که صاحب ملک تصمیم می‌گیرد با نرخ بازار قیمت تعیین کند. ممنوعیت درج قیمت کاربران را به این سمت سوق داده که به جای اینکه قیمت را از سایت ببینند، تماس برقرار می‌کنند و یک مرحله به مراحلی که برای دسترسی به قیمت وجود داشت، اضافه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند