موضوعات داغ:

تحریم زد تی ای فرصتی برای پیشتازی کره‌ای‌ها

تحریم زد تی ای فرصتی برای پیشتازی کره‌ای‌ها

بر اساس آمارهای جهانی، سامسونگ از لحاظ توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری‌های موبایل و شبکه دسترسی رادیویی جهان از رقیب چینی خود شرکت زد تی ای سبقت گرفته است.

به‌نظر می‌رسد که تحریم‌های اتخاذ شده از سوی ایالات متحده آمریکا علیه شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زد‌تی‌ای به‌نفع رقیب کره‌ای آن‌ها یعنی سامسونگ تمام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،حالا تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد که سامسونگ از نظر توسعه دسترسی کاربران جهان به اینترنت و گسترش زیرساخت‌های موبایلی و تجهیزات رادیویی بسیار موفق‌تر از رقیبان چینی خود یعنی هواوی و زد‌تی‌ای عمل کرده است.

سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین و سرسخت‌ترین رقیبان شرکت زد‌تی‌ای است که توانسته از زمان تحریم‌های اقتصادی علیه شرکت‌های چینی فعال در حوزه تکنولوژی بهترین استفاده را داشته باشد و از زد‌تی‌ای جلو بزند.

فعالیت‌های شرکت زدتی‌ای تحت‌ تاثیر تحریم‌های ایالات متحده آمریکا به حالت تعلیق درآمده است این در حالیست که این شرکت چینی در زمینه توسعه تجهیزات رادیویی و اینترنتی در کشورهای بسیاری از جمله استرالیا فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای داشت.

زد‌تی‌ای یکی از فعال‌ترین شرکت‌های مخابراتی در جهان است که در زمینه توسعه فناوری اینترنت نسل پنجم اینترنت ۵G پیشگام است. سامسونگ تاکنون ۵۰۰ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه برروی توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G سرمایه‌گذاری کرده است و می‌خواهد در سه سال آینده نیز ۲۲ میلیارد دلار دیگر نیز هزینه کند. در کنار هواوی و زد تی ای، شرکت‌های بزرگ مخابراتی دیگری همچون اریکسون و نوکیا نیز پیشرفت‌های قابل توجهی نیز در این زمینه داشته‌اند.

 

منبع:وب سایت phonearena

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند