جنجال توزیع گوشت‌های دولتی به توییتر هم رسید

با اعلام این خبر که فروش گوشت‌های تنظیم بازاری در دو فروشگاه اینترنتی ایران آغاز می‌شود، واکنش‌های توییتری نسبت به سیاست‌های توزیع گوشت بیشتر شده است.
جنجال توزیع گوشت‌های دولتی به توییتر هم رسید

به گزارش تجارت‌نیوز،با گرانی و تشکیل صف‌های طولانی توزیع گوشت‌های تنظیم بازاری حواشی این اتفاقات به فضای مجازی از جمله توییتر کشیده شده بود. پس از اعلام خبر آغاز فروش گوشت‌های تنظیم بازاری در دو فروشگاه اینترنتی ایران، واکنش‌های توییتری نسبت به سیاست‌های توزیع گوشت بیشتر شده است.

کاربری به اسم ابوالفضل نوشته است: « آمار واردات گوشت گرم و یخ زده نسبت به سال قبل در این تاریخ، با افزایش مواجه بوده است یعنی گوشت بیشتری وارد کردیم و اخیرا هم دولت مصوب نمود با نرخ ارز نیمایی از گوشت قرمز وارد شود با حذف سود گمرکی و… به نظر مشکل واردات نیست که توزیع است و‌درامد های حاصل از توزیع!»

کاربری دیگه به زبان طنز این طور به دولت کنایه زده است:

«زینننگ
کیه کیه در میزنه درو با لنگر میزنه ؟!
منم منم دولتتون
یک کیلو گوشت آوردم براتون »

کاربری به اسم علی هم توییت کرده است: «جناب آقای جهانگیری، اون دلارهای ۴۲۰۰ تومنی که قبلا به وارد کنندگان دادید برای واردات، بدون نظارت مشکلات زیادی رو بوجود آورد و زمینه ایجاد رانت رو فراهم کرد. اگر قرار بر واردات گوشت هست اولا بدون رانت و در ثانی با نظارت دقیق انجام بدید. »

یکی از پر بازدید‌ترین توییت‌ها هم با این سوال مطرح شده است که: «سه ماه پیش از کجا خبر داشتند که قراره گوشت به‌صورت اینترنتی توزیع بشه و رفتند موضوع فعالیت شرکت خود را در روزنامه رسمی تغییر دادند؟»

در نظرات هم نارضایتی از توزیع گوشت دولتی و صف‌هایی که در فروشگاه‌ها و خیابان‌ها به‌وجود آمده سخن گفته‌ شده و یکی از کاربران نوشته است: «با این نوع پخش گوشت فقط واسطه‌گرا نفع می‌برند و بازم همون گوشت رو با قیمت بالا به مردم می‌فروشند.»

و کاربری که دیدگاهی جامعه‌شناسانه به این اقدام دارد نوشته است: «توی این صف‌ها مردمی که نیاز مشابه دارن با هم درگیر می‌شوند و این اتفاقات در سطح شهر اصلا خوشایند نیست.»

در همین حال سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند هم این‌طور نوشته است:« تذکر در صحن‌علنی‌مجلس، آیا این روش توزیع‌ گوشت‌ دولتی بین مردم محترمانه است؟ مشخص است که برای آن هیچ فکری صورت نگرفته. این روش، بهترین راه توزیع نارضایتی بین مردم است.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز