وزیر ارتباطات درخواست کرد:

حل تعارض درباره استارتاپ‌ها قبل از دستگاه قضا، در دولت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعارضاتی که در حوزه استارتاپ‌ها وجود دارد باید حتی‌الامکان قبل از دستگاه قضا، در معاونت حقوقی رئیس‌جمهور حل‌وفصل شود.

حل تعارض درباره استارتاپ‌ها قبل از دستگاه قضا، در دولت

محمدجواد آذری جهرمی در پنل تخصصی همایش بانکداری الکترونیک با اشاره به آسیب کسب‌وکارهای سنتی از ورود کسب‌وکارهای نوین گفت: خلاقیت‌ها در نظام بانکی مساله‌ساز است و باید رگولاتوری از سوی بانک مرکزی باید مانع از ورود فناوری‌های جدید به حوزه بانکی نباشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر ارتباطات افزود: تعارضات در این موارد به دستگاه قضا می‌رود؛ ضمن اینکه متولی شیوه کاریابی به‌صورت سنتی به وزارت کار برمی‌گردد در حالیکه برخی از استارتاپ‌ها وارد این حوزه شده و بنابراین تصمیم هیات دولت این است که این تعارضات حتی الامکان قبل از دستگاه قضا در معاونت حقوقی رییس‌جمهور حل و فصل شود.

آذری جهرمی با اشاره به خرید و فروش مواد مخدر از سوی شبکه‌های اجتماعی افزود: دستورالعمل‌هایی در این زمینه وجود ندارد و بنابراین تعارضات این چنینی بوجود می‌آید؛ پس استارتاپ‌ها نیز در این عرصه با چالش مواجه است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه گاه استارتاپ‌ها با درخواست دستگاه قضا مبنی بر ارایه دیتابیس مواجه می‌شوند درحالیکه تمام مزیت یک استارتاپ دیتابیس آن است و بنابراین اگر امتناع شود، با فیلترینگ مواجه می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: فیلترینگ با حکم اعضای هیات دولت انجام نشد و بنابراین با رییس کارگروه مصادیق مجرمانه بود و البته در حد اختیارش هم بود و بنابراین ما در دولت باید لایحه درخصوص کسب‌وکارهای نوین تهیه کنیم که البته پروسه‌ای زمان بر است و شاید باید از سوی مجلس در قالب طرح پیگیری شود.

وی ادامه داد: تلفن پرایوت نامبر یکی از دردسرهای اساسی امروز شده است و گاه از سوی منافقان خارج از کشور درخواست اطلاعات از استارتاپ‌ها می‌شود پس باید این مشکل را حل کرد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید