حمایت از استارتاپ‌های اینترنت اشیا

حمایت از استارتاپ‌های اینترنت اشیا

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: بنا داریم از طرح‌های برگزیده‌ای که در استارتاپ اینترنت اشیا ارائه می‌شوند، برای رسیدن به نمونه اولیه حمایت‌ کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: بنا داریم از طرح‌های برگزیده‌ای که در استارتاپ اینترنت اشیا ارائه می‌شوند، برای رسیدن به نمونه اولیه حمایت‌ کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز در مراسم افتتاحیه استارتاپ‌ ویکند اینترنت اشیا اظهار داشت: دانشگاه تهران در حال تدوین سند تحول دیجیتال است تا آن را در اختیار وزارت ارتباطات قرار دهد.

وی افزود: در تدوین این سند تحول، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، هماهنگی بخش‌های استارتاپی و یکپارچه کردن صنایع مختلف که در حوزه دیجیتال فعالیت می‌کنند را بر عهده دارد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ادامه داد: قرار است سند تحول دیجیتال قوانینی در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامت و … و هر آنچه که مربوط به دیجیتال می‌شود را به صورت یکپارچه تدوین کند.

زارعی تاکید کرد: در واقع این سند، یک سند سفید است که طراحی‌های صنعتی، فنی، حقوقی و … که مربوط به دیجیتال می‌شود را شامل خواهد شد.

حمایت از ایده‌های استارتاپی اینترنت اشیا

وی با بیان اینکه امروز قرار است تیم‌هایی با ایده‌های نو در حوزه دیجیتال با یکدیگر به رقابت بپردازند، گفت: ما آمادگی داریم از برترین‌ تیم‌ها حمایت‌هایی در پارک علم و فناوری داشته باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ تیم برای شرکت در این استارتاپ حضور یافته‌اند، تصریح کرد: در نهایت ۱۰ تیم رقابت می‌کنند و ۳ تیم برتر انتخاب می‌شوند.

زارعی خاطرنشان کرد: برای آنکه سه تیم برگزیده بعد از سه الی شش ماه به مرحله کسب‌وکار برسند و تولید محصول داشته باشند، آنها را از مشاوره تا کمک هزینه برای رسیدن به نمونه اولیه حمایت خواهیم کرد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند